×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Wielki dzień dla małych mieszkańców gminy. Ślubowanie pierwszaków

To był wyjątkowy dzień dla uczniów I klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej. W obecności władz gminy, dyrekcji i nauczycieli, uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowaniu przyglądali się oczywiście rodzice pierwszoklasistów.

Ślubowanie to ważny dzień w życiu każdego ucznia, który zostaje przyjęty w poczet nowej społeczności szkolnej. Ten ważny moment przeżyło 55 pierwszaków SP im. Jana Pawła II w Rudnej. Pasowania dokonał osobiście wójt gminy, Adrian Wołkowski.

– Dziękuję za wspaniale przygotowany program artystyczny, bo nikt tak nie uczy nas patriotyzmu, jak dzieci. Zawsze jestem wzruszony oglądając te przejmujące, pełne polskiej historii przedstawienia. Nowym uczniom życzę sukcesów, rozwijania pasji i wielu nowych przyjaciół. W szkole najważniejsza jest oczywiście nauka, ale równie ważny jest uśmiech i wzajemna życzliwość. Powodzenia i wszystkiego dobrego! Rodzicom gratuluję wychowania wspaniałych dzieci, z których jesteśmy dumni – powiedział Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

W uroczystej akademii wzięli udział dyrekcja szkoły, nauczyciele, ks. dr Dariusz Ciołka, rodzice uczniów, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie klas II-VIII. Pierwszoklasiści otrzymali prezenty od wójta gminy, Adriana Wołkowskiego, Rady Rodziców i nauczycieli.

 

Wybrane dla Ciebie

Gaudeamus igitur na Uczelni Jana Wyżykowskiego. Inauguracja roku

Studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach rozpoczęli nowy rok akademicki. Uroczysta akademia odbyła się w murach uczelni, a honorowymi gośćmi byli m.in. wiceminister edukacji Marzena Machałek i prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński. Podczas inauguracji nowego roku akademickiego, studenci I roku złożyli ślubowanie, wręczono też statuetki Zasłużonego dla Uczelni i nagrodzono najlepszych absolwentów.

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 34 nowych policjantek i policjantów przyjętych do służby. Wielu z nich trafi do jednostek w Głogowie, Lubinie, Polkowicach i Legnicy. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył szef dolnośląskiej policji, insp. Dariusz Wesołowski.