×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

KGHM Firmą Roku 30. Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Spółka KGHM Polska Miedź została Firmą Roku 30. Forum Ekonomicznego odbywającego się w Karpaczu. Nagrodę z rąk wicepremiera Jacka Sasina odebrał prezes miedziowej spółki, Marcin Chludziński. – To nagroda dla całej załogi, za ich trud i wytrwałość w trudnych czasach pandemii – powiedział szef Polskiej Miedzi.

Kapituła nagrody uzasadniała wybór m.in. bardzo dobrymi wynikami finansowymi i operacyjnymi KGHM, zwłaszcza tymi osiągniętymi w pierwszym półroczu tego roku. Podkreślano, że miedziowy gigant od sześćdziesięciu lat buduje markę nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wygłaszając laudację, określił KGHM jako perłę polskiej gospodarki przypominając o tym, że firma ta działa na trzech kontynentach.

– I nie jest przypadkiem, że właśnie tutaj na Dolnym Śląsku firma ta otrzymała nagrodę – podkreślił wicepremier.

Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A. odbierając prestiżową nagrodę zauważył, że za sukcesem firmy stoi 34 000 pracowników KGHM, to jest ich wyróżnienie.

– Za sukcesem KGHM stoją ludzie, załoga, która codzienną ciężką pracą osiąga takie świetne wyniki. Ta nagroda to ich sukces. Cieszę się, że odbieramy to wyróżnienie w Karpaczu, na Dolnym Śląsku, gdzie poprzez nasze kopalnie i inne zakłady jesteśmy głęboko zakorzenieni. Mamy ambitne plany na przyszłość. A ta przyszłość jest z miedzi – powiedział podczas Gali Marcin Chludziński, szef Polskiej Miedzi.

KGHM zatrudnia obecnie ponad 34 tysięcy osób. Wizja spółki to efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów w celu osiągnięcia pozycji lidera zrównoważonego rozwoju.

 
kghm_z_nagroda_firma_roku_forum_ekonomicznego_w_karpaczu_1_
kghm_z_nagroda_firma_roku_forum_ekonomicznego_w_karpaczu_3_

Wybrane dla Ciebie

Po raz trzeci wybiorą wybitnych rodaków. Ambasador Polski 2021!

Rusza trzecia edycja prestiżowego plebiscytu „Ambasadora Polski 2021”, organizowanego przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Zgodnie z zasadami, miedziowy holding wyróżnia w ten sposób najwybitniejszych rodaków rozsławiających nasz kraj, dzięki osiągnięciom w dziedzinach nauki, kultury i sportu.

Ruszyły zapisy na Bieg o Lampkę Górniczą (ZDJĘCIA)

1000 – taki jest limit osób, które będą mogły w tym roku wystartować w Biegu o Lampkę Górniczą. Warto się pospieszyć, bo wolne miejsca szybko znikają, a bieg już 7 listopada.

Ratownicy z KGHM sprawdzili się w Karłowie (ZDJĘCIA)

Ratownicy z KGHM Polska Miedź S.A. zajęli wysokie miejsce w 26. Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim w Karłowie.

KGHM przygotowany na czwartą falę pandemii. Mają sprawdzone procedury

Spółka KGHM nie obawia się czwartej fali pandemii. – W tym najtrudniejszym czasie pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie przetrwać najcięższe chwile zachowując ciąg produkcyjny, dzięki wysiłkowi całej załogi. Obserwujemy oczywiście sytuację pandemiczną i będziemy reagować – zapowiada prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński.

KGHM ZANAM, wzorem w stosowaniu dobrych praktyk

Spółka KGHM ZANAM została wyróżniona prestiżową nagrodą „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wyróżnienie przyznał związek NSZZ Solidarność. Okolicznościową statuetkę, prezesowi spółki, Bernardowi Cichockiemu, wręczył osobiście prezydent RP, Andrzej Duda.

Giganci polskiej sceny wystąpią z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM

Już w sobotę, 11 września, na stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się wielki jubileuszowy koncert KGHM. Na scenie wystąpią prawdziwe muzyczne gwiazdy: Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Natalia Kukulska i Dawid Kwiatkowski. Artyści wykonają największe przeboje z lat, w których rozwijał się świętujący w tym roku 60-lecie miedziowy gigant.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.