×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Kończy się X kadencja zarządu KGHM. Kandydaci mogą już składać oferty

22 czerwca minie trzyletnia kadencja obecnego zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Spółka ogłosiła już zasady i kryteria wyboru nowych władz XI kadencji. Termin składania aplikacji zainteresowanych kandydatów upływa 19 marca. Przesłuchania kandydatów ubiegających się o fotel prezesa KGHM zaplanowano 22 marca. Tego samego dnia lub nazajutrz odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na stanowiska czterech wiceprezesów.

Menedżerowie zainteresowani kandydowaniem na prezesa KGHM lub na fotel jednego z czterech wiceprezesów, powinni najpóźniej do 19 marca br. złożyć w siedzibie spółki swoją aplikację. Kandydaci muszą spełniać kilka podstawowych warunków, m.in. posiadać wyższe wykształcenie, co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Muszą także wykazać się wiedzą na temat działalności KGHM i zasadami funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek Skarbu Państwa.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami zaplanowano 22 i 23 marca. Rada Nadzorcza postanowiła w pierwszej kolejności przesłuchać menedżerów ubiegających się o stanowisko prezesa KGHM. Tego samego dnia lub nazajutrz odbędą się przesłuchania kandydatów na stanowiska wiceprezesów: ds. finansowych, produkcji, rozwoju i aktywów zagranicznych.

42-letni Marcin Chludziński został powołany na stanowisko szefa Polskiej Miedzi 22 czerwca 2018r. Wraz z nim do zarządu KGHM weszli Katarzyna Kreczmańska-Gigol jako wiceprezes ds. finansowych i Radosław Stach – wiceprezes ds. produkcji.

Ogłoszenie w sprawie postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu KGHM XI kadencji

 

Wybrane dla Ciebie

Zmiany w kierownictwie Rady Nadzorczej piłkarskiego Zagłębia Lubin

Rada Nadzorcza piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin ma nowego szefa. Został nim Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania kapitałem ludzkim w Centrali KGHM. Członkami Rady pozostali Paweł Kura, radny sejmiku i dyrektor personalny na ZG Rudna oraz Adrian Szymański, prezes METRACO, spółki wchodzącej w skład Grupy KGHM.

Spółka KGHM ma budżet na przyszły rok. Odpowiedzialny i rozwojowy

Rada Nadzorcza spółki KGHM Polska Miedź zatwierdziła przyszłoroczny budżet. – To ambitna i spójna odpowiedź spółki na wyzwania rozwojowe i operacyjne, jak i te, które wynikają z otoczenia makroekonomicznego oraz geopolitycznego – komentuje przyjęcie planu finansowego Tomasz Zdzikot, prezes spółki KGHM.

Świąteczne życzenia od władz KGHM dla pracowników i ich rodzin

Za pośrednictwem social mediów, władze spółki KGHM, na czele z Tomaszem Zdzikotem, złożyły swoim pracownikom i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. – Niech atmosfera świąt umacnia wszystko, co dobre, szlachetne i piękne. Życzę ciepłej, rodzinnej wieczerzy wigilijnej w oczekiwaniu na nadejście radosnej nowiny – mówi szef Polskiej Miedzi.

Rada Nadzorcza odwołała Andrzeja Kensboka z funkcji wiceprezesa KGHM

Andrzej Kensbok został odwołany dziś ze stanowiska wiceprezesa KGHM ds. finansowych. Decyzję podjęła na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza miedziowej spółki.

Szykują się kolejne zmiany w składzie Rady Nadzorczej KGHM

24 listopada zaplanowano Nadzwyczajne Walne Zebranie Akcjonariuszy KGHM. Jednym z punktów w porządku obrad są zmiany w Radzie Nadzorczej miedziowej spółki. Czy to oznacza, że w krótkim czasie znów szykują się zmiany w kierownictwie Polskiej Miedzi?

Zastępca szefa dolnośląskiej ARiMR kandydatem do Rady Nadzorczej KGHM

W najbliższy piątek, 7 października, w siedzibie spółki KGHM Polska Miedź odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Porządek obrad nie jest obszerny, a głównym punktem jest powołanie nowego członka Rady Nadzorczej miedziowej spółki.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]