×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Negocjacje płacowe związkowców wciąż bez porozumienia

Kolejny dzień rozmów przedstawicieli central związkowych z zarządem KGHM w sprawie negocjacji płacowych nie przyniósł porozumienia. Przedstawiciele związków poinformowali, że zarząd Polskiej Miedzi „nie jest w stanie zrealizować zgłoszonych postulatów”. Wszystkie związki wspólnie uzgodniły, że dają czas zarządowi KGHM do 9 lutego. 

Przypomnijmy, że w ramach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, przedstawiciele wszystkich central związkowych w KGHM domagają się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o 15 procent. Podwyżka płac miałaby obejmować wszystkich pracowników KGHM i obowiązywać od 1 stycznia 2024r. Kolejnym postulatem związkowców jest przeszeregowanie w oddziałach dla co najmniej 20 procent załogi. Ostatnim żądaniem jest wypłacenie jednorazowej nagrody rocznej dla każdego pracownika firmy w wysokości 5 tys. zł brutto.

-To miałaby być swego rodzaju rekompensata za niższą stawkę deputatu węglowego. Wypłata jednorazowej nagrody nastąpiłaby do 15 lipca tego roku. Ze swojej strony uczynimy wszystko, by osiągnąć jak najbardziej korzystne warunki w ZUZP – mówią związkowcy.

Podobnie, jak wcześniej, tak i dziś nie udało się wypracować porozumienia. Kolejną turę rozmów zaplanowano za tydzień, 9 lutego. Centrale związkowe zapowiedziały, że jeśli zarząd miedziowej spółki nie spełni ich postulatów, gotowe są przystąpić do sporu zbiorowego z pracodawcą.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.