×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Niebywały sukces wolontariackiej akcji KGHM w tłusty czwartek

W tłusty czwartek, pracownicy KGHM – jak co roku – zorganizowali we wszystkich oddziałach miedziowej spółki, akcję wolontariacką sprzedając przepyszne pączki. Całkowity dochód ze sprzedaży wspomoże leczenie i rehabilitację dwójki ciężko chorych dzieci. Udało się sprzedać blisko 17 tysięcy pączków!

Takiego zainteresowania szczytną akcją chyba się nikt nie spodziewał. Od wczesnych godzin porannych, pracownicy Centrali KGHM wraz z koleżankami i kolegami z poszczególnych oddziałów, oferowali załodze pączki. Cel był jeden – pomóc dwójce ciężko chorych dzieci.

-Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wśród załogi, w ciągu zaledwie kilku godzin, rozeszło się prawie 17 tysięcy pączków. Przypomnę, że w tym roku, w ramach akcji „Pączek ze szlachetnym nadzieniem”, pomagaliśmy chorym dzieciom naszych pracowników – przypomina Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Dzięki dzisiejszej akcji, udało się pomóc Emilii  Szkolarz, dwuletniej córce pracownika kopalni ZG Polkowice-Sieroszowice, która cierpi m.in. na wadę serca, agenezję lewej nerki, niedorozwój kciuka w prawej ręce i mózgowe porażenie dziecięce. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację i specjalistyczne konsultacje.

Beneficjentką akcji została też Hania Myśko – 7-letnia córka pracownika kopalni ZG Lubin, cierpiąca na zespół Crouzona, dyzostozę twarzowoczaszkową, niewydolność oddechową. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację, zajęcia z logopedą, neurologopedą, zajęcia z logorytmiki oraz długie etapowe leczenie operacyjne i wizyty u specjalistów.

 
p1
p2
p3
p4
p5
p6
p7
p8
p9
p10
p11

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.