×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Rusza płatny program stażowy Kompetentnych w branży

W ramach programu edukacyjnego „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej”, spółka KGHM uruchamia pilotażowy projekt stażowy dla młodych uczniów klas patronackich. Zgodnie z założeniami programu, uczeń, który wyróżni się na praktykach, będzie mógł ubiegać się o zdobycie doświadczenia zawodowego w formie płatnego stażu w miedziowej spółce.

To wielka szansa dla wszystkich uczniów, którzy przystąpią do tego projektu.

– Takie rozwiązanie pozwoli na jeszcze lepsze poznanie specyfiki pracy w oddziałach KGHM i przy okazji, może przygotować ucznia do przejęcia obowiązków na danym stanowisku w przyszłości. To także niepowtarzalna szansa dla młodych ludzi, którzy będą mieli możliwość uczyć się zawodu pod okiem fachowców – mówi Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM Polska Miedź S.A.

W każdym roku szkolnym w oddziałach KGHM praktykę zawodową i zajęcia praktyczne realizuje kilkuset uczniów szkół ponadpodstawowych Zagłębia Miedziowego. W ramach programu „Kompetentni w branży”, najlepsi z nich mają okazję zdobycia stypendium naukowego czy realizowania płatnej praktyki wakacyjnej. Od teraz dodatkowo, tym, którzy podczas praktyk wyróżniają się wiedzą i potencjałem proponowany będzie program stażowy.

Program „Kompetentni w branży” funkcjonuje w KGHM od 2018r. i obejmuje obecnie dziesięć szkół technicznych i branżowych na Dolnym Śląsku i w województwie lubuskim.

 
program_stazowy_1
program_stazowy_2
program_stazowy_3
program_stazowy_4
program_stazowy_5

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.