×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Nie pamiętała kiedy uszkodziła auto i jak dojechała do Lubina

Jechała samochodem ze zniszczonym zderzakiem, który ciągnął się po jezdni. Nie wiedziała jak znalazła się w Lubinie, bo w sumie to piła alkohol na urodzinach u teściów w Legnicy. 39-letnią mieszkankę powiatu nowosolskiego, która została zatrzymana przez policjantów czeka wiele nieprzyjemności.

 

O tym, że ulicą Jana Pawła II w Lubinie jedzie uszkodzona toyota mundurowych poinformował przypadkowy świadek. Mężczyzna zauważył , że kierująca autem może być nietrzeźwa i nie pomylił się.

– Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze ruchu drogowego. Mundurowi zastali kobietę przed jednym z lokali na ul. Jana Pawła II. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 39-letnia mieszkanka powiatu nowosolskiego. Od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2,3 promila tego trunku – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Policjanci ustalili, że kobieta była w odwiedzinach u teściów, którzy świętowali urodziny. Kobieta nie stroniła od alkoholu na imprezie. A kiedy zabaw się kończyła wsiadła za kierownicę swojego samochodu.

– Nie wiedziała nawet, że znalazła się w Lubinie. Nie pamiętała również w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia jej pojazdu – dodaje policjantka. – Funkcjonariusze ustalili dzięki monitoringowi miejskiemu, że godzinę wcześniej, nieodpowiedzialna 39-latka, jadąc od strony Legnicy, na skrzyżowaniu straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na krawężnik i pas zieleni. Odjechała z miejsca zdarzenia, zatrzymała się na chwilę na parkingu jednego z marketów, a następnie ruszyła w dalszą podróż.

Kobieta straciła prawo jazdy. Jej auto zostało odholowane na policyjny parking. Teraz 39-latka odpowie za to przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.