×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Chcesz otworzyć działalność? Złóż wniosek o dotację!

Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie ogłosił nabór wniosków na dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

 

PUP Lubin informuje mieszkańców, że ma pieniądze na otwarcie własnej działalności gospodarczej dla pięciu osób, które nie ukończyły 30 roku życia. Na dotacje mogą liczyć również dwie osoby bezrobotne z terenów wiejskich i wiejsko-miejskich z powiatu lubińskiego (wszyscy mieszkańcy powiatu lubińskiego, za wyjątkiem mieszkańców Lubina).

Nabór wniosków już trwa. Rozpoczął się 25 października i potrwa do wyczerpania funduszy. Średnia dotacja to 20 tys. zł. Wnioski można składać  w sekretariacie PUP pokój nr 10. Wszelkie dokumenty potrzebne do złożenia kompletnego wniosku można pobrać na stronie internetowej PUP.

 

Wybrane dla Ciebie

Dodatkowe pieniądze dla bezrobotnych ze wsi

Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy, zasilonego środkami Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19. To pieniądze w ramach ministerialnej rezerwy, trafią do osób które utraciły pracę w wyniku pandemii oraz osób zamieszkujących tereny wiejskie.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.