×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

15 lat temu KGHM Zagłębie Lubin zdobyło mistrzostwo Polski

Dokładnie 15 lat temu piłkarze KGHM Zagłębia Lubin sięgnęli po drugie w historii klubu mistrzostwo Polski. Decydujący mecz z Legią na Łazienkowskiej był niezwykle dramatyczny, ale szczęśliwy dla Miedziowych. Po golach Arboledy i Michała Stasiaka, lubinianie wygrali ze stołeczną drużyną 2:1 i rozpoczęło się wielkie świętowanie.

Ten mecz na trwale zapisał się w historii klubu, a przede wszystkim kibiców Zagłębia. 26 maja 2007r. na sektorze gości przy Łazienkowskiej zasiadło blisko tysiąc kibiców Zagłębia, którzy głośnym dopingiem wspierali swój zespół. Mecz lepiej zaczęli Legioniści, bo w 31. na 1:0 trafił Piotr Włodarczyk. W końcówce pierwszej połowy zdołał wyrównać Arboleda.

Prawdziwych emocji kibice Zagłębia doświadczyli dopiero w drugiej połowie. W 74. min. po asyście Łukasza Piszczka, bramkę na 2:1 precyzyjnym trafieniem zdobył Michał Stasiak. Dwie minuty później Legia wyrównała, ale sędzia główny nie uznał bramki dopatrując się przewinienia zawodnika gospodarzy. Po końcowym gwizdku, w sektorze kibiców Zagłębia zapanowała zrozumiała euforia. Radości nie było końca, a tytuł mistrzowski świętowano potem na wielkiej fecie zorganizowanej na lubińskich błoniach.

A teraz magiczne liczby. Od pierwszego (1991r.) do drugiego (2007r.) mistrzostwa Polski zdobytego przez Zagłębie minęło równo 16 lat. W przyszłym roku minie… też 16 lat. Czyżby nowy sezon zwiastował nadejście nowej ery?

nowe022

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zivec z nagrodą Ekstraklasy za najszybszego gola

Sasa Zivec zgarnął nagrodę Ekstraklasy S.A. za najszybciej strzeloną bramkę w tegorocznym sezonie. W meczu z Jagiellonią Białystok, słoweński pomocnik KGHM Zagłębia Lubin trafił do siatki… w 28 sekundzie.

Tomasz Pieńko znów powołany do kadry U-19

Dobra postawa Tomasza Pieńko sprawiła, że szkoleniowiec reprezentacji Polski U-19 Marcin Brosz, powołał młodego pomocnika KGHM Zagłębia Lubin na turniej Elite Round kwalifikacji do głównego turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Do Radomia po kolejne trzy punkty. Czas na rewanż za porażkę jesienią

Po zwycięstwach nad Lechem Poznań i Miedzią Legnica, kibice KGHM Zagłębia Lubin liczą na kolejne trzy punkty. Miedziowych czeka jednak trudne zadanie. Dzisiaj wieczorem zagrają bowiem z Radomiakiem Radom – drużyną, która jeszcze tej wiosny nie przegrała.

Łakomy nominowany do „młodzieżowca miesiąca”

Świetna forma Łukasza Łakomego na ligowych boiskach w minionym miesiącu została doceniona. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin otrzymał nominację do nagrody „Młodzieżowca Lutego” PKO Banku Polskiego 2023, o którą powalczy z Gabrielem Kobylakiem (Radomiak Radom) oraz Ernestem Terpiłowskim (Widzew Łódź).

Tomasz Pieńko powołany do kadry U-19

Pomocnik Miedziowych Tomasz Pieńko został powołany do reprezentacji Polski U-19. Zgrupowanie konsultacyjne kadry prowadzonej przez trenera Marcina Brosza odbędzie się w od 6 do 8 marca w Rącznej.

Rozmaitości

Zaproszenie na Drugie Śniadanie w polkowickim parku

Z inicjatywy Polkowickiej Rady Kobiet, już dziś, odbędzie się wydarzenie, które ma na celu międzypokoleniową integrację mieszkańców na świeżym powietrzu, ale w kameralnej, sąsiedzkiej atmosferze. Imprezę pod hasłem: „Drugie Śniadanie” zaplanowano w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku. Start o godz. 10.