×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Bez bramek w Głogowie i Katowicach

Bezbramkowym remisem zakończyło się wczorajsze wyjazdowe spotkanie Chrobrego Głogów z zespołem GKS-u Katowice. Dzięki temu podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia utrzymali wysokie szóste miejsce dające im prawo gry w barażach o awans do ekstraklasy.

Katowiczanie są wprawdzie niżej notowani w tabeli, ale na własnym boisku są niezwykle groźni. Chrobry przyjechał na Górny Śląsk jako drużyna dotąd niepokonana wiosną i po 90. minutach tego meczu utrzymała ten status. Po 23. kolejkach na boiskach Fortuna 1. ligi, głogowianie zajmują szóste miejsce premiowane grą w barażach.

Bezbramkowym remisem zakończyło się także spotkanie Górnika Polkowice z wiceliderem tabeli – Widzewem Łódź. Pojedynek został rozegrany gościnnie na stadionie przy Wita Stwosza w Głogowie. Mimo cennego punktu, sytuacja polkowiczan w tabeli niewiele się zmieniła. Podopieczni Szymona Szydełko nadal okupują ostatnie miejsce tracąc do bezpiecznej lokaty osiem oczek.

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Szybkie trzy sety i po sprawie

Fatalnie zaczęli nowy tydzień siatkarze Cuprum Lubin. Na własnym parkiecie przegrali z GKS-em Katowice 0:3 w setach do 18, 16 i 17.

Poniedziałkowy wieczór z siatkówką w Lubinie

Przed siatkarzami Cuprum Lubin kolejne ligowe starcie o punkty. Tym razem Miedziowe Lisy podejmą na własnym parkiecie zespół GKS-u Katowice. Rywale są w zasięgu lubinian. Początek dzisiejszego meczu o godz. 20.30.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.