×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Chrobry na remis, Górnik zwycięski

Na inaugurację Fortuna 1. ligi, piłkarze Chrobrego Głogów zremisowali ze Stalą Rzeszów 3:3. Beniaminek ligi prowadził już 3:2, ale głogowianie zdołali wyrównać i wywieźć z Rzeszowa cenny punkt. Z kolei na boiskach eWinner 2. ligi Górnik Polkowice pokonał na wyjeździe Olimpię Elbląg 1:0.

W pierwszym swoim meczu głogowianie udali się w daleką podróż na Podkarpacie. Ich rywalem był beniaminek ligi – rzeszowska Stal. Chrobry dość szybko objął prowadzenie. Już w 4. min. golkipera gospodarzy pokonał Steblecki. Gospodarze wyrównali w 25. min. za sprawą Olejarka. W 36. Chrobry znów objął prowadzenie. Rzut karny pewnie egzekwował Machaj. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim wynikiem, nieoczekiwania Głogów dostał bramkę do szatni. W 45. min. wyrównał Prokić.

Po zmianie stron kibice obejrzeli jeszcze dwa gole. W 61. min. Stal objęła prowadzenie po trafieniu Góry. W 87. min. Góra ponownie trafił, ale tym razem do własnej bramki i w Rzeszowie padł remis.

W zupełnie odmiennych nastrojach swój mecz kończyli piłkarze Górnika Polkowice. Zielono-czarni wygrali na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Gola na wagę trzech punktów w 44. min. zdobył Hafez.

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.