×
*** W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się inauguracyjne sesje rad gmin i powiatów. Nowi radni składają ślubowanie, wybierani są starostwie i przewodniczący rad ***

Derby regionu dla szczypiornistów Chrobrego

Wyrównane i niezwykle zacięte spotkanie derbowe obejrzeli kibice zgromadzeni dziś w hali Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Miejscowy Chrobry podejmował lokalnego rywala z Lubina. Gospodarze wygrali 28:25.

Jak przystało na derby regionu, spotkanie od początku było niezwykle zacięte. Od pierwszych minut trwała wymiana ciosów. Głogowianie objęli prowadzenie, ale lubinianie zdołali wyrównać i wyjść na jednobramkową przewagę. Do przerwy to jednak gospodarze prowadzili 16:15.

Po zmianie stron kibice znów byli świadkami akcji „bramka za bramkę”. W 45. min. Chychykało zobaczył czerwony kartonik za ewidentne przeszkadzanie rywalowi w wyprowadzeniu kontry. Chrobry odskoczył Zagłębiu na cztery bramki prowadząc już 22:18. Miedziowi zdołali się jednak podnieść i doprowadzili do stanu po 23.

Na niespełna minutę przed końcem Chrobry prowadził 26:25. Miejscowi byli przy piłce i trafili do siatki wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Zagłębiu już nie wystarczyło czasu, a kropkę nad „i” postawił ostatnim rzutem Paterek ustalając wynik spotkania na 28:25. Paweł Paterek został zresztą najlepszym zawodnikiem tego niedzielnego spotkania.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!