×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Djurdjevic odchodzi z Chrobrego Głogów

To już pewne. Szkoleniowiec Chrobrego Głogów nie przydłuży wygasającego z końcem czerwca kontraktu. – Ta decyzja już była podjęta wcześniej, ale wraz z klubem uznaliśmy, że przyszedł teraz odpowiedni moment, by o tym poinformować kibiców – mówił na ostatniej konferencji Ivan Djurdjevic.

O odejściu trenera pierwszoligowego Chrobrego Głogów, klub z Wita Stwosza informował w poprzednim tygodniu. Na ostatniej pomeczowej konferencji prasowej, Ivan Djurdjevic tylko potwierdził tę informację.

-Ta decyzja już była podjęta wcześniej, ale wraz z klubem uznaliśmy, że nie ma co dłużej utrzymywać to w tajemnicy i przyszedł teraz odpowiedni moment, by o tym powiedzieć. Trzeba informować klub i kibiców, co się będzie działo dalej. Chciałem po prostu poinformować wszystkich, żeby nie było spekulacji. Uważam, że jesteśmy klubem poważnym i podchodzimy do wszystkich rzeczy profesjonalnie. Są pewne decyzje, które trzeba podjąć – stwierdził trener Chrobrego.

Djurdjevic zapowiedział, że zespół jest bardzo dobrze przygotowany na jego następcę zarówno pod względem finansowym, jak i kadrowym. I że zrobi wszystko, by dwa ostatnie mecze dały Chrobremu udział w barażach o ekstraklasę.

Głogowianie wciąż liczą się w walce o ekstraklasę. Wprawdzie przegrali dwa ostatnie mecze, z Miedzią i Podbeskidziem, ale obecnie zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 46 punktów. Tyle samo punktów ma Sandecja Nowy Sącz, z którym Chrobry zagra w najbliższej kolejce. Natomiast w ostatniej serii spotkań, Chrobry podejmie na Wita Stwosza zespół Zagłębia Sosnowiec.

 

Wybrane dla Ciebie

Chrobry jeszcze liczy się w walce o ekstraklasę

Bezbramkowym remisem zakończyło się dzisiejsze wyjazdowe spotkanie Chrobrego w Nowym Sączu. Głogowianie wciąż jeszcze jednak mają szansę na udział w barażach o awans do ekstraklasy.

Górnik zdegradowany, Chrobry jeszcze walczy o baraże

Nieudana niedziela dla naszych pierwszoligowców. Piłkarze Górnika Polkowice przegrali na Kopalnianej z Łódzkim Klubem Sportowym 0:2 i tym samym nie mają już żadnych szans na utrzymanie się w lidze. Swój mecz przegrali dziś także piłkarze Chrobrego Głogów, którzy dzielnie walczą jeszcze o udział w barażach.

Kibice Chrobrego i Stilonu nie zostali wpuszczeni na legnicki stadion

Na dzisiejsze piłkarskie derby do Legnicy wybrała się około stuosobowa grupa kibiców Chrobrego Głogów wspieranych przez sympatyzujących z nimi fanów Stilonu Gorzów. Nie obejrzeli jednak ani jednej minuty meczu, bo nie zostali wpuszczeni na sektor gości. Powód? Odmówili policji i służbom ochrony wylegitymowania.

Derby regionu dla Miedzi. Legniczanie jedną nogą w ekstraklasie

Dolnośląskie derby w rozgrywkach Fortuna 1. ligi może nie były porywającym widowiskiem, ale jedno wiemy na pewno. Po zwycięstwie nad Chrobrym, piłkarze Miedzi Legnica już prawie witają się z ekstraklasą. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 65. min. spotkania niezawodny Patryk Makuch.

Derby regionu na zapleczu ekstraklasy. Miedź vs. Chrobry

Na takie mecze kibice czekają długimi miesiącami. Już w najbliższą sobotę, na zapleczu ekstraklasy dojdzie do derbów regionu. Lider z Legnicy podejmie na własnym stadionie Chrobrego. Jeśli gospodarze zwyciężą, a inne wyniki ułożą się po ich myśli, może się okazać, że Miedź już w ten weekend będzie mogła świętować upragniony awans do ekstraklasy.

Grad goli na Wita Stwosza, ale Chrobry tylko zremisował

Sporo emocji dostarczyło dzisiejsze spotkanie Chrobrego z Resovią. Kibice zgromadzeni na Wita Stwosza obejrzeli aż sześć goli, a pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.