×
*** Spółka KGHM ogłosił wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Juniorzy Zagłębia Lubin ze złotym medalem!

To był mecz na najwyższym poziomie! Kibice Zagłębia Lubin mogli podziwiać sportową rywalizację, walkę do ostatniej minuty i zaskakujące zwroty akcji na boisku. Podopieczni Marka Sinkiewicza i Dominika Bogusza po rzutach karnych pokonali Lecha Poznań zdobywając złoty medal!

Początek spotkania nie wypadł najlepiej Miedziowym. Michał Matys miał dużo pracy bronią co rusz atakowanej przez poznaniaków bramki. Kilka razy było naprawdę groźnie, le lubiński golkiper nie dał się pokonać Lechitom.

Kolejne minuty to walka Zagłębia, które starało się nie dopuścić rywali do pola karnego. Niestety z różnym skutkiem. W 21. minucie meczu piłka o centymetry minęła bramkę Miedzowych.To było jasne, że gol dla Poznania to tylko kwestia czasu. I na bramkę przeciwników nie trzeba było długo czekać. 10 minut przed końcem pierwszej połowy Lechitom udało się pokonać Matysa i strzelić bramkę. Zagłębie nie odpowiedziało już do końca pierwszej połowy meczu.

Przerwa w meczu pomogła lubinianom, którzy na drugą część spotkania wyszli zdeterminowani i pewni siebie. Zmianę w ich grze było widać od pierwszych minut. Teraz to Zagłębie zaczęło atakować rywali. Brakowało jednak skutecznego wykończenia akcji.  W 50. minucie sam na sam z bramkarzem Lecha był Mateusz Skoczylas, jednak i jemu nie udało się go pokonać. W doliczonym czasie podanie w pole karne dostał Reguła. Szybko minął jednego z Lechitów i mocnym strzałem w krótki róg nie dał bramkarzowi rywali żadnych szans.

Dogrywka niczym nie zachwyciła. 20 minut spotkania nie obfitowało w ciekawe akcje i szybko stało się jasne, że o wyniku końcowym spotkania zadecydują rzuty karne. Bramki padały jedna za drugą, dopiero w trzeciej serii pomylił się gracz Lecha, potem przestrzelił Damian Sokołowski. W 4. serii piłkarze Lecha nie zdołali pokonać lubińskiego golkipera, a zaraz po tym strzelił on decydująca bramkę i ustalił wynik spotkania.

KGHM Zagłębie Lubin U-15 – Lech Poznań U-15  1:1, rz. k. 2:4 (1:1, 1:0)

Bramki: Reguła (80’+1) – Barański (30′)

Zagłębie Lubin: 1. Matys, 2. Dorożko (66′ Szostak), 3. Orlikowski, 4. Sobek, 5. Sokołowski, 6. Wandachowicz, 7. Droździk, 8. Dziewiatowski (57′ Niedzwiedź), 9. Skoczylas, 10. Kaczmarek (41′ Reguła) , 11. Sowiecki (57′ Stańczak).

Lech Poznań: Mateusz Pruchniewski – Jakub Skowroński (69′ Wojciech Mońka), Patryk Olejnik, Mikołaj Tudruj, Karol Kalata (57′ Michał Gurgul) – Igor Kuchta (65′ Kacper Orzechowski), Filip Warciarek (91′ Jakub Kendzia), Bartłomiej Barański (78′ Wiktor Staszak) – Filip Wolski, Oskar Tomczyk, Nikodem Stachowicz (53′ Radosław Brud)

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.