×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Miedź nie dała najmniejszych szans rywalom z Łodzi

To był doskonały mecz. Miedź Legnica pokonała ŁKS Łódź 3:0. Kibice nie maja na co narzekać, dobra gra, mocna obrona i gole, które wpadały jeden za drugim.

Od pierwszych minut meczu to legniczanie atakowali pole karne rywali. Jednak piłki trafiały albo w poprzeczkę, albo przelatywały nad bramką. Łodzianie próbowali odpowiadać na akcje Miedzianki, ale defensywa Miedzi wszystkie ich akcje potrafiła zatrzymać z dala od swojej bramki. Kilka minut później poleciały groźne strzały na bramkę Miedzi, ale golkiper wiedział doskonale co ma zrobić. I tak sytuacja wyglądała do końca pierwszej połowy spotkania, a piłkarze schodzili do szatni przy remisie 0:0.

Druga połowa to znów liczne ataki Miedzi. W 49 minucie legniczanie wreszcie dopięli swego. Mehdi Lehaire strzałem z okolic szesnastki dał prowadzenie zielono-niebiesko-czerwonym. Druga bramka padła w 68 minucie. Rezerwowy Patryk Makuch celnie strzelił dając Miedzi bezpieczne prowadzenie 2:0. Dziesięć minut później Pinillos uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. Gwoździem do przysłowiowej trumny ŁKS-u była główka w wykonaniu Krzysztofa Drzazgi, który podniósł wynik spotkania na 3:0.

– Wiedzieliśmy z kim i o co gramy. Myślę, że pod względem ciężaru gatunkowego ten mecz wbrew pozorom miał duże znaczenie zarówno dla nas, jak i dla ŁKS-u. Łodzianie też są świadomi tego, że mają ciężkie mecze przed sobą i ta presja też na nich ciąży. Myślę, że spokojnie wyczekaliśmy momenty, które mogły nam grozić, gdy ŁKS troszeczkę opanował sytuację w pierwszej połowie – powiedział po meczu Jarosław Skrobacz, trener Miedzi Legnica. – Druga połowa była już zdecydowanie dla nas. Nawet po stracie bramki przez ŁKS to my cały czas nadawaliśmy ton i bliżej było tego drugiego gola niż wyrównania. Wygrywamy i musimy pilnować tego, żeby być dobrze przygotowanymi i skoncentrowanymi do następnych spotkań.

Miedź Legnica – ŁKS Łódź 3:0 (0:0)
Bramki: Mehdi Lehaire (49’), Patryk Makuch (68’), Krzysztof Drzazga (89′)
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)
Asystenci: Marcin Ciepły, Dominik Wrona

Widzów:  1 319

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 6. Szymon Matuszek, 7. Marcin Garuch, 11. Krzysztof Drzazga (90′ 70. Maciej Śliwa), 15. Daniel Pinillos, 19. Paweł Tupaj, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 44. Michał Bednarski (67’ 71. Patryk Makuch), 59. Mehdi Lehaire (71’ 22. Goku Roman), 87. Ruben Hoogenhout

Rezerwowi: 12. Mateusz Hewelt, 5. Marcin Biernat, 17. Mateusz Kaczmarek, 20. Damian Tront, 33. Piotr Azikiewicz, 42. Kacper Andrzejewski

ŁKS: 99. Dawid Arndt – 2. Jan Sobociński, 3. Adrian Klimczak (81’ 88. Adam Marciniak), 4. Carlos Moros Gracia, 6. Maciej Wolski (63’ 8. Kamil Dankowski), 7. Mikkel Rygaard Jensen (81’ 11. Tomasz Nawotka), 10. Antonio Dominguez Sacramento (73’ 22. Łukasz Sekulski), 19. Michał Trąbka, 20. Jose Antonio Ruiz Lopez, 21. Ricardo Cavalcante Mendes, 29. Maksymilian Rozwandowicz (81’ 26. Przemysław Sajdak)

Rezerwowi: 1. Arkadiusz Malarz, 14. Oskar Koprowski, 24. Jakub Tosik, 42. Dragoljub Srnić

Miedź zremisowała z Jagiellonią i nadal znajduje się na dnie tabeli

Dla obu drużyn był to mecz z kategorii tych za „sześć punktów”. Pojedynek zakończył się remisem, co nie zadowoliło żadnej z ekip. Piłkarze Miedzi Legnica nadal zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli tracąc już do bezpiecznego miejsca sześć oczek.

Ukryli race w głośnikach i zasypali kawą. Jeden kibic zatrzymany

Lubińscy policjanci zatrzymali kibica Miedzi Legnica, który podczas wczorajszych derbów odpalił świetlną racę na sektorze zajmowanym przez fanów gości. 21-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań kibiców obu drużyn, którzy wnieśli i odpalili na stadionie Zagłębia zakazane środki pirotechniczne.

Tym razem Miedź przegrała z Lechem

W meczu z Lechem Poznań, piłkarze Miedzi Legnica mieli swoje sytuacje, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Rywal trafił do siatki raz i wygrał. Choć Kolejorz też miał swoje idealne okazje na podwyższenie wyniku.

Miedź nadrabia zaległości. Dwumecz z Lechem

Piłkarze Miedzi nie będą mieli łatwego tygodnia. W odstępie kilku dni rozegrają dwumecz z Lechem Poznań. Obie ekipy najpierw odrobią zaległości z drugiej kolejki, a później zagrają zgodnie z planem rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Derby Zagłębia z Miedzią już za miesiąc

Znamy już termin derbowego starcia KGHM Zagłębia Lubin z Miedzią Legnica. Spółka Ekstraklasa ustaliła rozegranie tego meczu na poniedziałek, 27 lutego. Komplikuje to nieco plany kibicom obu drużyn, dla których dzień roboczy nie jest komfortowym terminem.

Pierwsze koty za płoty. Bezbramkowy remis w Legnicy

Kibice zgromadzeni dziś na stadionie przy Orła Białego w Legnicy nie doczekali się bramek. Choć emocji i dogodnych sytuacji nie brakowało, to jednak zawodnicy obu drużyn razili nieskutecznością. Legniczanie szanują zdobyty punkt, ale z pewnością mieli apetyt na znacznie więcej.