×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Potrzebna była dogrywka, ale polkowiczanki idą dalej!

Mnóstwo emocji zapewniły koszykarki BC Polkowice w meczu z Kangoeroes Basket. Pomarańczowe mimo początkowych problemów na parkiecie doprowadziły o dogrywki, którą wygrały i tym samym awansowały do najlepszej szesnastki EuroCup Women.

Takie mecze chcemy oglądać. Na boisku było wszystko – smutek, radość, złość, zwroty akcji i nadzieja na zwycięstwo. Kibice BC Polkowice dostali doskonały prezent pod choinkę. Mimo początkowych kłopotów z rywalkami, które weszły w mecz doskonale wychodząc szybko na prowadzenie, polkowiczanki zdołały się pozbierać i powoli odrabiały straty.

Zadanie nie było łatwe. Tym bardziej, że musiały odrobić stratę 13 punktów z pierwszego meczu. Kiedy było naprawdę źle trenerzy zareagowali. Dokonali kilku zmian, które wyszły drużynie na dobre. Przed przerwą Pomarańczowe prowadziły już w spotkaniu 31:29.

W drugiej połowie meczu BC Polkowice ze zdwojoną siłą procowało i walczyło o każdy punkt, a ich wysiłek dawał efekty. Pomarańczowe miały już 19 punktów przewagi, czyli +6 w dwumeczu. Jednak pod koniec czwartej kwarty rywalki zdołały odrobić straty i na 5 sekund przed końcem miały dwa rzuty osobiste. Te na szczęście nie zostały wykorzystane, co w dwumeczu oznaczało dogrywkę.

Bohaterką ostatnich minut tego spotkania została Feyonda Fitzgerald, która nie pozostawiła najmniejszych złudzeń co do tego, która drużyna awansuje dalej. Chwilę później to polkowiczanki świętowały zwycięstwo.

– W tym roku wygrywamy wszystkie drugie połowy i powiedziałem w szatni, że w tym meczu na pewno też to zrobimy. Z każdym meczem dowiaduję się czegoś innego o tym zespole. Niektóre zawodniczki wyrastają na liderów i potrafią wziąć w najważniejszych momentach odpowiedzialność na swoje barki. Cieszy nas to, że grając 45 minut straciliśmy tylko 53 punkty, co świadczy dobrze o naszej obronie. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami – podsumował trener Karol Kowalewski.

BC Polkowice – Kangoeroes Basket 73:53 (13:22, 18:7, 20:10, 11:10, 11:4)

BC Polkowice: Feyonda Fitzgerald 29, Artemis Spanou 13, Stephanie Mavunga 9, Sasa Cado 6, Klaudia Gertchen 6, Weronika Telenga 6, Weronika Gajda 4.

Kangoeroes Basket: Ivana Katanic 15, Becky Massey 9, Billie Massey 9, Lut De Meyer 9, Laure Resimont 5, Ziomara Morrison 4.

R5A_3648-standard

Koszykarskie derby dla BC Polkowice

W derbach Dolnego Śląska w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet, lepsze okazały się zawodniczki BC Polkowice. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wygrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 97:80.

Polkowice koszykówką stoją. Rusza nabór do klasy sportowej

Nie od dziś wiadomo, że w Polkowicach żeńska koszykówka stoi na bardzo wysokim poziomie. Dlatego władze Polkowic zadecydowały o uruchomieniu w Szkole Podstawowej nr 1 naboru do klasy sportowej o profilu „koszykówka”. Przyjmowane będą dzieci, które obecnie chodzą do trzeciej klasy – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z terenu całej gminy.

Polkowiczanki totalnie bezradne. Czeszki wzięły rewanż

W kolejnym swoim meczu w rozgrywkach Euroligi Kobiet koszykarki BC Polkowice tym razem musiały uznać wyższość rywalek. Zawodniczki ZVVZ USK Praga przyjechały do Polkowic jak po swoje wygrywając pewnie i zasłużenie 92:57, biorąc tym samym rewanż za porażkę w Czechach.

Trudny i wymagający rywal polkowiczanek

W kolejnym meczu fazy grupowej Euroligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice zmierzą się dziś na własnym parkiecie z zespołem ZWZ USK Praga. Choć w pierwszym meczu Pomarańczowe sprawiły sensację wygrywając w Czechach, to jednak faworytkami będą dzisiejsze rywalki.

Trzecia porażka polkowiczanek w Eurolidze. Włoszki znów lepsze

W koszykarskiej Eurolidze Kobiet zawodniczki BC Polkowice poniosły trzecią porażkę. Tym razem pomarańczowe nie sprostały włoskiej drużynie z Bolonii przegrywając na wyjeździe 76:89.

Po ligowych emocjach, czas na Euroligę

Koszykarki BC Polkowice nie mają chwili wytchnienia. W sobotę grały arcyważny mecz ligowy, a już dzisiaj stawiły się we włoskiej Bolonii, gdzie rozegrają kolejny trudny mecz w Eurolidze Kobiet.