×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Walczyli do końca ambitnie, ale nie zdołali awansować do ekstraklasy

Ależ emocje w Kielcach. W wielkim finale baraży o ekstraklasę, piłkarze Chrobrego byli już o krok od serii rzutów karnych, ale w końcówce dogrywki nadzieję głogowian rozwiał Jacek Kiełb strzelając zwycięską bramkę. W przyszłym sezonie w PKO Ekstraklasie zobaczymy więc Koronę Kielce.

Chrobry startował do baraży o ekstraklasę z szóstego miejsca, czyli ostatniego premiowanego udziałem w walce o awans. Choć głogowianie nie byli faworytami, w półfinale pokonali na wyjeździe Arkę 2:0. Dzisiaj w finale zmierzyli się w Kielcach z Koroną, która pewnie ograła Odrę Opole 3:0.

Mecz ułożył się po myśli gospodarzy. W 18. min. strzałem głową Leszczyńskiego pokonał Adam Frączczak. Chrobry odpowiedział jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw w 38. min. wyrównał Lebedyński, a chwilę później na 2:1 podwyższył efektownym strzałem Rzuchowski. Po zmianie stron kielczanie dążyli do wyrównania. Udało im się to w 64. min. Ilków-Gołąb faulował rywala w polu karnym. Arbiter wskazał na „wapno” i jedenastkę na bramkę zamienił Frączczak.

Do 90. min. utrzymał się wynik 2:2 i o losach awansu miała decydować dogrywka i ewentualnie jeszcze rzuty karne. Oba zespoły próbowały jeszcze cokolwiek zmienić i gdy wydawało się, że awans do ekstraklasy rozstrzygnie się w karnych, w 119. min. Jacek Kiełb trafił na 3:2 i Korona była w niebie. Głogowianie jeszcze próbowali, m.in. Machaj był bliski wyrównania, ale wynik nie uległ już zmianie.

W przyszłym sezonie PKO Ekstraklasy zobaczymy zatem Koronę Kielce, ale piłkarze Chrobrego Głogów pokazali klasę i z podniesionym czołem mogą wracać do domu.

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Miedź zremisowała z Jagiellonią i nadal znajduje się na dnie tabeli

Dla obu drużyn był to mecz z kategorii tych za „sześć punktów”. Pojedynek zakończył się remisem, co nie zadowoliło żadnej z ekip. Piłkarze Miedzi Legnica nadal zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli tracąc już do bezpiecznego miejsca sześć oczek.

Ukryli race w głośnikach i zasypali kawą. Jeden kibic zatrzymany

Lubińscy policjanci zatrzymali kibica Miedzi Legnica, który podczas wczorajszych derbów odpalił świetlną racę na sektorze zajmowanym przez fanów gości. 21-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań kibiców obu drużyn, którzy wnieśli i odpalili na stadionie Zagłębia zakazane środki pirotechniczne.

Zagłębie kontra Piast. Mecz za „sześć punktów”

Dla obu drużyn będzie to mecz z gatunku tych „za sześć punktów”. By spokojnie patrzeć w przyszłość, KGHM Zagłębie Lubin musi dzisiaj pokonać Piasta Gliwice. Ale goście z pewnością się nie poddadzą, bo im też potrzebne są punkty. Zapowiadają się spore emocje.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Tym razem Miedź przegrała z Lechem

W meczu z Lechem Poznań, piłkarze Miedzi Legnica mieli swoje sytuacje, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Rywal trafił do siatki raz i wygrał. Choć Kolejorz też miał swoje idealne okazje na podwyższenie wyniku.