×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Konferencja naukowa na temat innowacyjności

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach przygotowuje się już do listopadowej interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt: „Innowacyjność w przemyśle miedziowym”. Wydarzenie zorganizowane zostanie przy bliskiej współpracy z Centrum Badań Jakości, które w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

List intencyjny w sprawie organizacji konferencji naukowej pomiędzy spółką Centrum Badań Jakości a Uczelnią Jana Wyżykowskiego został już podpisany.

– Okręg polkowicko-lubiński to miejsce dynamicznego rozwoju gospodarczego oraz prac badawczych i projektowych związanych z rozwojem przemysłu miedziowego. Dostrzegając ich rangę i dwudziestopięciolecie działalności Centrum Badań Jakości, sygnatariusze listu uważają za zasadne podjęcie współpracy mającej propagowanie innowacyjnych osiągnięć związanych z przemysłem miedziowym w ramach wspólnej konferencji naukowej, poświęconej rozwojowi regionu” – czytamy w preambule listu intencyjnego.

Przygotowania do wydarzenia trwają z obu stron. Konferencja odbędzie się 17 listopada w siedzibie uczelni w Polkowicach. Tymczasem 4 października zaplanowano uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego.

 

Wybrane dla Ciebie

Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce i perspektywy współpracy

W siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję pod hasłem:  „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce”. W spotkaniu uczestniczyło około stu gości, przedsiębiorców, samorządowców, ludzi nauki i kultury. Organizatorami były Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. 

PiS podsumowuje swoje działania na rzecz emerytów i rencistów

W legnickiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa poświęcona 10. rocznicy podwyższenia przez poprzedni rząd PO-PSL wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat. Gospodarze spotkania dużo też mówili o opiece senioralnej, uszczelnieniu systemu podatkowego i licznych programach dedykowanych starszym osobom.

Gospodarka obiegu zamkniętego panaceum na kryzys?

Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy zadajemy sobie pytania: jak wyeliminować marnotrawstwo i zmaksymalizować wykorzystanie surowców i energii? Jak dać drugie życie rzeczom, zamiast produkować odpady? O tym mowa będzie podczas konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym – racjonalne gospodarowanie zasobami”, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Racławicach. Można uczestniczyć w niej także online.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego weszła w trzecią dekadę działalności

Radosne Gaudeamus Igitur rozbrzmiało dzisiaj w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Po raz 21. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Tym samym, polkowicka uczelnia rozpoczęła trzecie dziesięciolecie swojego funkcjonowania.

Studia podyplomowe z zarządzania w sporcie na polkowickiej UJW

Wciąż trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów, które oferuje Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Wyższa szkoła ogłosiła też nabór na nowe studia podyplomowe „Zarządzanie w sporcie”. Są one dedykowane przede wszystkim tym, którzy swoje zawodowe plany chcą związać ze sprawami managmentu, szeroko pojętym marketingiem, PR czy kwestiami sponsoringu.

Inżynierowie górnictwa mogą wrócić na UJW i zrobić magistra

Dobra wiadomość dla absolwentów Uczelni Jana Wyżykowskiego, którzy studiowali na kierunku górnictwa i geologii. Będąc już dziś inżynierem górnictwa, będą mogli dokończyć studia i uzyskać tytuł magistra inżyniera. Polkowicka uczelnia uzyskała właśnie prawo zorganizowania na tym kierunku studiów drugiego stopnia.

Rozmaitości

Będzie nagroda roczna, będą rozmowy w sprawie podwyżek płac

Na konta załogi KGHM wpłynie wkrótce dodatkowa nagroda roczna. I choć miedziowa spółka jak Grupa KGHM odnotowała za ubiegły rok stratę w wysokości blisko 3,7 mld złotych, to ustalono, że nagroda z „zysków” wyniesie 1,4-krotność miesięcznego wynagrodzenia brutto. „Zyski” zostaną wypłacone po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy rocznego sprawozdania finansowego spółki.