×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Pomogą osobom bezrobotnym w znalezieniu wymarzonej pracy

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Polkowicach zainaugurowano dziś cykl szkoleń dla osób bezrobotnych. Przez trzy najbliższe tygodnie, z osobami poszukującymi zatrudnienia będą spotykać się specjaliści, psychologowie i doradcy zawodowi. Akcji patronuje powiat polkowicki.

W inauguracyjnym spotkaniu wzięło udział 10 pierwszych kobiet.

-Mamy bardzo szeroki zakres wiedzy, jaki chcemy przekazać osobom, które uczestniczą w tym szkoleniu. Jest to grupa kobiet. Są to zagadnienia z dziedziny metod poszukiwania pracy, chcemy bardzo dobrze przygotować te osoby do rozmów kwalifikacyjnych, tak, aby panie mogły dobrze wypaść na rozmowach rekrutacyjnych. Chcemy również wzmocnić osoby bezrobotne w poczuciu własnej wartości, by dobrze poznały swoje mocne strony i nie bały się o nich mówić – wyjaśnia Katarzyna Armuła, doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Polkowicach.

Do udziału w szkoleniach polkowicki pośredniak zaprosił także specjalistów z zakresu psychologii, kształtowania wizerunku.

-Szukam pracy i myślę, że takie szkolenie pomoże takim osobom, jak ja. Myślę, że zdobędą wiedzę, która pomoże mi znaleźć zatrudnienie. Jestem po ekonomii, więc szukam pracy w tym kierunku – powiedziała pani Marzena, mieszkanka gminy Radwanice.

 
DSC_0001
DSC_0009
DSC_0010
DSC_0013
DSC_0015

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.