×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Roman Rozmysłowski z PiS chce być burmistrzem Polkowic

Prawo i Sprawiedliwość wreszcie odkryło karty wyborcze. W Polkowicach o urząd burmistrza powalczy radny miejski Roman Rozmysłowski. Za najważniejsze punkty swojego programu wyborczego uważa rozwój przedsiębiorczości, nowe miejsca pracy i dbałość o ochronę zdrowia mieszkańców. Rozmysłowski jest szóstym i chyba już ostatnim kandydatem w wyścigu o najważniejszy urząd w „supermiasteczku”.

Konwencję wyborczą polkowickiego Prawa i Sprawiedliwości zorganizowano w dawnym klubie Relax na Polkowicach Dolnych. Wśród gości przeważali kandydaci PiS w wyborach do rady miejskiej i powiatowej. Prowadzący konwencję – Roman Rozmysłowski – po kolei przedstawił wszystkich obecnych kandydatów, którzy reprezentują różne środowiska zawodowe, organizacje i stowarzyszenia.

-To jest bardzo silna i mocna drużyna, która idzie po zwycięstwo w kwietniowych wyborach samorządowych. Jesteśmy ugrupowaniem politycznym, które skutecznie i sprawnie rządziło Polską przez osiem ostatnich lat. Jesteśmy partią, której zaufały miliony naszych rodaków. Jesteśmy wiarygodni – powiedziała Helena Krupska, liderka i przewodnicząca polkowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Po przedstawieniu wszystkich kandydatów, Helena Krupska, oficjalnie poinformowała, że kandydatem PiS w wyborach na burmistrza Polkowic będzie Roman Rozmysłowski.

– Myślę, że dla wielu mieszkańców jest rozpoznawalną osobą. Nie mam nic do ukrycia, chcę działać transparentnie, dlatego publicznie przedstawię swoje oświadczenie majątkowe – powiedział Roman Rozmysłowski prezentując zebranych w sali gościom swoje dochody netto. – Mamy mocną drużynę kandydatów. Chcemy wygrać wybory, dlatego startuję na burmistrza Polkowic. Jestem osobą zaangażowaną społecznie, to dzięki mnie w mieście postawiono pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, byłem i jestem inicjatorem wielu oddolnych inicjatyw. Chcemy zmieniać Polkowice na lepsze, chcemy zapewnić młodym ludziom godną przyszłość, bo nie wszyscy pracują lub chcą pracować w naszej największej firmie w regionie, jaką jest KGHM. Musimy też patrzeć w przyszłość i mieć alternatywę na wypadek wyczerpania się złóż rud miedzi.

Rozmysłowski stawia też na rozwój przedsiębiorczości i infrastruktury kolejowej, ochronę zdrowia mieszkańców gminy i uczynienie z Polkowic „polskiej Doliny Krzemowej” z nowoczesną technologią i systemami IT.

Roman Rozmysłowskim jest szóstym kandydatem w wyborach na burmistrza Polkowic. Oprócz niego o urząd ten powalczą jeszcze Paweł Kowalski, Mariola Kośmider, Wiesław Wabik, Krzysztof Nester i Mariusz Zybaczyński. Wygląda na to, że to będą już wszyscy kandydaci. Obecny gospodarz Łukasz Puźniecki ma poprzeć w wyborach Krzysztofa Nestera.

Co ciekawe, Rozmysłowski jest pierwszym kandydatem ogłoszonym przez Prawo i Sprawiedliwość w zagłębiu miedziowym. Jak do tej pory, partia Jarosława Kaczyńskiego nie podała jeszcze swoich kandydatów na najwyższe urzędy m.in. w Głogowie, Lubinie, Legnicy i innych gminach.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.