×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Tymoteusz Myrda „jedynką” Bezpartyjnych w wyborach do sejmiku

Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa i bliski współpracownik prezydenta Lubina, Roberta Raczyńskiego, będzie otwierał listę KWW Bezpartyjnych Samorządów w wyborach do sejmiku. – Jesteśmy tam w stanie zdobyć od 6 do 8 mandatów – prognozuje prezydent Lubina i lider BS na Dolnym Śląsku.

Tymoteusz Myrda to doświadczony samorządowiec. Od początku swojej kariery politycznej związany z Lubinem, stowarzyszeniem Lubin 2006 i Bezpartyjnymi Samorządowcami. Za sobą ma nieudany start w wyborach na prezydenta Legnicy i ostatnią przegraną w wyborach do Senatu (mandat zdobyła Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska – przyp.red.). W dobiegającej końca obecnej kadencji samorządowej, jest członkiem zarządu województwa odpowiadającym m.in. za transport, a w szczególności za rozwój kolei na Dolnym Śląsku.

-To doświadczony, ambitny samorządowiec, bardzo zasłużony już dla Dolnego Śląska i naszego regionu. Stawiamy na Tymoteusza Myrdę, bo wierzymy, że jesteśmy w stanie utrzymać koalicję rządzącą województwem. Będzie otwierał nasze listy w wyborach do sejmiku – zachwalał na wczorajszej konferencji prezydent Lubina.

Myrda zresztą to bliski współpracownik Roberta Raczyńskiego, który wierzy, że Bezpartyjni Samorządowcy zdobędą od 6 do 8 mandatów w nowej kadencji.

-Uważam, że jest jeszcze wiele do zrobienia na Dolnym Śląsku i w samym zagłębiu miedziowym. Choćby w rozwoju kolejnictwa i dopięcia tematu linii kolejowej łączącej Chocianów z Głogowem przez Przemków. Tę inwestycję rozpoczęliśmy i chcemy ją dokończyć. Kolejny temat to połączenie z Lubina do Głogowa przez Polkowice i Radwanice. To jest niezwykle ważna i kluczowa inwestycja dla mieszkańców tej części Dolnego Śląska.

Lider BS na liście do sejmiku przyznaje, że walka o mandaty będzie twarda, bo na horyzoncie pojawiła się nowa formacja w postaci Trzeciej Drogi a i przecież Platforma Obywatelska ma ambitne plany przejęcia władzy w województwie.

-Jako Bezpartyjni Samorządowcy rozmawiamy z każdym, kto potrafi rozmawiać o przyszłości i rozwoju Dolnego Śląska. Jeżeli jakieś ugrupowanie polityczne, np. Platforma Obywatelska, która obecnie współrządzi krajem, przedstawi dobrą ofertę dla naszego regionu, to jesteśmy z nimi także rozmawiać o wiązaniu koalicji – spuentował Tymoteusz Myrda.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.