×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Uroczysta gala Związku Pracodawców Polska Miedź. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Lokalni samorządowcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych, mentorzy i mistrzowie dialogu społecznego, specjaliści od CSR i kreowania wizerunku – wszyscy spotkali się dziś na uroczystej gali Związku Pracodawców Polska Miedź, by podsumować doroczną współpracę i działania. Kulminacyjnym momentem było wręczenie statuetek Asa Związku Pracodawców Polska Miedź.

Uroczysta gala odbyła się w okazałej sali bankietowej Miedziana Perła w Lubinie. Honory gospodarzy pełnili dziś Beata Staszków, prezes Związku Pracodawców i Piotr Karwan, wiceprezes Związku i radny sejmiku województwa dolnośląskiego. Oboje witali wszystkich gości, którzy przybyli dziś na uroczystą galę.

-To kolejna gala organizowana przez nasz Związek dla pokazania tego, co zrobiliśmy, jak również wyróżnienia tych wszystkich osób i podmiotów, które pomagały nam w wypełnianiu naszych działań statutowych. Nagradzamy dzisiaj tych, którzy pomagali nam przygotowywać stanowiska legislacyjne, pomagają nam we współpracy z samorządami oraz te firmy, które uzyskały najwyższe oceny z zakresu szkoleń. Nagrodzimy także tych, którzy pomagali nam w organizowaniu specjalnych szkoleń i konferencji, które pomagały małym i średnim firmom zapoznać się z technologiami i wspierały ich transformację cyfrową. Cieszę się bardzo, że będziemy mogli nagrodzić te firmy i pokazać, ile Związek Pracodawców daje lokalnemu biznesowi i jak siłami niewielkiej grupy ludzi można dokonać wielkie rzeczy – powiedziała nam Beata Staszków, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Kulminacyjnym momentem wieczoru było wręczenie prestiżowych statuetek Asa Związku Pracodawców Polska Miedź. Otrzymali ją m.in. Bogusław Szarek, szef Solidarności w kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice w kategorii „dialog społeczny”, w imieniu departamentu CSR spółki KGHM, Gabriela Jednorał – za działania w zakresie programów społecznych, Ewa Szczecińska, szefowa wydziału PR Urzędu Miasta w Legnicy za wsparcie i współpracę środowiska samorządowego z pracodawcami, Grupa Impel, firma StylWeiss.

-Świętuję podwójnie, bo właśnie wczoraj odbyło się jubileuszowe, 20. spotkanie kobiet w Legnicy, którego jestem pomysłodawczynią. Kieruję współpracą KGHM ze Związkiem Pracodawców, jestem mentorem Związku, ale rzeczywiście jestem ogromnie zaskoczona tym wyróżnieniem, nie spodziewałam się, taka działalność zostanie nagrodzona – przyznała Ewa Szczecińska.

Z kolei Polska Miedź otrzymała nagrodę za działania CSR-owe na rzecz programów społecznych.

-Mieliśmy ostatnio okazję podsumować nasze projekty społeczne. Dużo dobrego dzieje się w tym zakresie, dużo się słyszy od wielu osób i instytucji, że jeszcze tyle się nie działo w tym względzie. Bardzo nas cieszy ta statuetka – powiedziała Gabriela Jednorał z departamentu komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

 

Wybrane dla Ciebie

Pracodawcy zaprosili samorządowców i przedsiębiorców do Złotoryi

Kilkudziesięciu przedsiębiorców i samorządowców z całego powiatu złotoryjskiego wzięło dziś udział w śniadaniu biznesowym zorganizowanym przez Związek Pracodawców Polska Miedź. Była to doskonała okazja, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się, z jakich funduszy można pozyskać środki na rozwój gospodarczy i inwestycje prorozwojowe.

Skąd i jak pozyskiwać fundusze na inwestycje prorozwojowe?

W najbliższy wtorek, 28 lutego, w Hotelu Gold w Złotoryi, odbędzie się spotkanie wszystkich przedsiębiorców i samorządowców z powiatu złotoryjskiego. Głównym tematem śniadania samorządowo – gospodarczego będzie omówienie możliwych form wsparcia rozwoju ze środków europejskich i krajowych. Organizatorem spotkania jest Związek Pracodawców Polska Miedź.

O dobrych praktykach w relacji samorząd – media. Pouczające szkolenie

Ponad 50 osób wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Związek Pracodawców Polska Miedź poświęconym dobrym praktykom i relacjom na linii samorząd – media. Z dzisiejszych warsztatów, każdy wyniósł coś wartościowego dla siebie, poznał, jak funkcjonują sąsiednie samorządy w zakresie promocji i budowania swojego potencjału. 

Z dużej chmury, mały deszcz. Porażka Koalicji Obywatelskiej

Prężyli muskuły a i tak nic nie wskórali. Grupa radnych Koalicji Obywatelskiej próbowała obalić prezydium Rady Sejmiku. Karkołomny i potajemnie szykowany plan spalił na panewce. – Już od dawna nikt poważnie nie traktuje Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Dolnośląskim, chyba nawet ich szef regionu PO Michał Jaros nie wierzy, że można się czegoś dobrego po nich […]

Rekordowe środki unijne dla województwa dolnośląskiego!

Przed biurem parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości w Głogowie, z dziennikarzami spotkali się poseł Wojciech Zubowski i radny sejmiku województwa dolnośląskiego, Piotr Karwan. Obaj politycy mówili o miliardach złotych, które trafią do Polski z funduszy unijnych. Publicznie też zapytali Donalda Tuska o jego postawę wobec Rosji.

Bez silnych pracodawców nie ma silnego regionu

Kilkaset wydarzeń wspierających biznes z obszarów gospodarki, prawa, finansów, nowoczesnych technologii, rozwoju kompetencji zespołów itp. zorganizował w minionym roku Związek Pracodawców Polska Miedź. Okazją do podsumowania działań i przedstawienia planów na przyszłość było Spotkanie Noworoczne ZPPM.