×
*** Do Barbórki zostało jeszcze kilka dni, ale górnicza brać już świętuje w całym zagłębiu miedziowym! ***

Uroczysta gala Związku Pracodawców Polska Miedź. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Lokalni samorządowcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych, mentorzy i mistrzowie dialogu społecznego, specjaliści od CSR i kreowania wizerunku – wszyscy spotkali się dziś na uroczystej gali Związku Pracodawców Polska Miedź, by podsumować doroczną współpracę i działania. Kulminacyjnym momentem było wręczenie statuetek Asa Związku Pracodawców Polska Miedź.

Uroczysta gala odbyła się w okazałej sali bankietowej Miedziana Perła w Lubinie. Honory gospodarzy pełnili dziś Beata Staszków, prezes Związku Pracodawców i Piotr Karwan, wiceprezes Związku i radny sejmiku województwa dolnośląskiego. Oboje witali wszystkich gości, którzy przybyli dziś na uroczystą galę.

-To kolejna gala organizowana przez nasz Związek dla pokazania tego, co zrobiliśmy, jak również wyróżnienia tych wszystkich osób i podmiotów, które pomagały nam w wypełnianiu naszych działań statutowych. Nagradzamy dzisiaj tych, którzy pomagali nam przygotowywać stanowiska legislacyjne, pomagają nam we współpracy z samorządami oraz te firmy, które uzyskały najwyższe oceny z zakresu szkoleń. Nagrodzimy także tych, którzy pomagali nam w organizowaniu specjalnych szkoleń i konferencji, które pomagały małym i średnim firmom zapoznać się z technologiami i wspierały ich transformację cyfrową. Cieszę się bardzo, że będziemy mogli nagrodzić te firmy i pokazać, ile Związek Pracodawców daje lokalnemu biznesowi i jak siłami niewielkiej grupy ludzi można dokonać wielkie rzeczy – powiedziała nam Beata Staszków, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Kulminacyjnym momentem wieczoru było wręczenie prestiżowych statuetek Asa Związku Pracodawców Polska Miedź. Otrzymali ją m.in. Bogusław Szarek, szef Solidarności w kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice w kategorii „dialog społeczny”, w imieniu departamentu CSR spółki KGHM, Gabriela Jednorał – za działania w zakresie programów społecznych, Ewa Szczecińska, szefowa wydziału PR Urzędu Miasta w Legnicy za wsparcie i współpracę środowiska samorządowego z pracodawcami, Grupa Impel, firma StylWeiss.

-Świętuję podwójnie, bo właśnie wczoraj odbyło się jubileuszowe, 20. spotkanie kobiet w Legnicy, którego jestem pomysłodawczynią. Kieruję współpracą KGHM ze Związkiem Pracodawców, jestem mentorem Związku, ale rzeczywiście jestem ogromnie zaskoczona tym wyróżnieniem, nie spodziewałam się, taka działalność zostanie nagrodzona – przyznała Ewa Szczecińska.

Z kolei Polska Miedź otrzymała nagrodę za działania CSR-owe na rzecz programów społecznych.

-Mieliśmy ostatnio okazję podsumować nasze projekty społeczne. Dużo dobrego dzieje się w tym zakresie, dużo się słyszy od wielu osób i instytucji, że jeszcze tyle się nie działo w tym względzie. Bardzo nas cieszy ta statuetka – powiedziała Gabriela Jednorał z departamentu komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

 

Wybrane dla Ciebie

Gospodarka obiegu zamkniętego panaceum na kryzys?

Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy zadajemy sobie pytania: jak wyeliminować marnotrawstwo i zmaksymalizować wykorzystanie surowców i energii? Jak dać drugie życie rzeczom, zamiast produkować odpady? O tym mowa będzie podczas konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym – racjonalne gospodarowanie zasobami”, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Racławicach. Można uczestniczyć w niej także online.

Związek Pracodawców podsumował V edycję programu mentoringowego

Związek Pracodawców Polska Miedź podsumował jubileuszową, piątą edycję programu mentoringowego i jednocześnie rozpoczął szóstą edycję. Uczestnicy spotkania wysłuchali też inspirującego wykładu dr Agnieszki Taurogińskiej – Stich pt. „Świat wartości lidera w praktyce – sprawdzianem wielkości przywództwa w organizacji”. 

Konferencja samorządowców zagłębia miedziowego – podsumowanie

O aktualnej sytuacji samorządów, najtrudniejszych wyzwaniach, już dostępnych i planowanych instrumentach wsparcia inwestycji i rozwoju regionu, rozmawiano podczas dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

O problemach hydrologicznych, ochronie zabytków i dostawach węgla

Konferencja z udziałem samorządowców zagłębia miedziowego organizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź dobiegła końca. W drugiej, popołudniowej sesji, uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach hydrologicznych oraz ochronie zabytków. Gościem specjalnym był wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

Jak wspierać rozwój małych ojczyzn? Konferencja samorządowców

Samorządowcy regionu zagłębia miedziowego biorą udział w konferencji ph: „Samorząd i jego otoczenie. Jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn”. Spotkanie odbywa się w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a organizatorem jest Związek Pracodawców Polska Miedź. 

Filozofia Kaizen w przedsiębiorstwie, czyli jak doskonalić zarządzanie

Czym jest filozofia Kaizen, jak najlepiej wdrożyć jej zasady w funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa, co mówią właściciele firm, którzy odważyli się wdrożyć nowe procedury w zarządzaniu organizacją i zasobem ludzkim.

Na sygnale

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.