×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

WOŚP pomaga. Do karetek pogotowia trafił sprzęt do ratowania życia

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy pozyskało z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolejne wsparcie. Tym razem na wyposażenie stacji trafiło pięć kompletnych zestawów medycznych do prowadzenia zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci i młodzieży.

Dzięki Fundacji WOŚP, legnicka stacja pogotowia otrzymała m.in. pulsoksymetr z kompletem czujników pediatrycznych, ssak ręczny, worki samorozprężalne (dedykowane do wieku), wkrętarka doszpikowa z kompletem igieł, ciśnieniomierz z makietami pediatrycznymi, stetoskop pediatryczny, zestaw do zabezpieczania urazów, zestaw do przyrządowego i bezprzyrządowego udrażniania dróg oddechowych (laryngoskopy, rurki intubacyjne, rurki i maski krtaniowe, kleszcze Magilla, rurki ustno gardłowe), zestaw do injekcji i wkłuć, sprzęt jednorazowy, nożyce ratunkowe Leatherman Multitool Raptor.

-Wszystkie zestawy znajdą się niebawem na wyposażeniu specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. Pragniemy podziękować Fundacji Jurka Owsiaka za wkład w bezpieczeństwo naszych – tym razem najmniejszych pacjentów – mówi Szymon Czyżewski, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

Wartość przekazanego sprzętu to około 150 tys. zł.

 
20220812_121216
20220812_121141

Wybrane dla Ciebie

Nowe, specjalistyczne ambulanse dla legnickiego pogotowia ratunkowego

Tabor stacji Pogotowia Ratunkowego w Legnicy wzbogacił się o kolejne trzy ambulanse i jeden pojazd techniczny. Jeden z nich niemal w całości został zakupiony przez gminę Polkowice i będzie obsługiwał mieszkańców całego powiatu polkowickiego.

Gmina Rudna ufundowała sprzęt dla pogotowia ratunkowego

Władze gminy Rudna wsparły pomocą rzeczową stację Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. Ratownicy otrzymali tablet do łączności z dyspozytornią medyczną oraz krzesło transportowe. Ten drobny, ale jakże ważny sprzęt, trafił na wyposażenie karetki pogotowia obsługującej mieszkańców gminy Rudna.

Ratowniczka bierze ciało do karetki. Wybucha chaos i dezorganizacja

Na światło dzienne wychodzą nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci Bartosza Sokołowskiego z Lubina. Onet.pl dotarł do nagrania, z którego wynika, że ratowniczka karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce interwencji, zgłosiła dyspozytorowi pogotowia zgon 34-latka. Potem panuje totalny chaos. Nie ma chętnego lekarza, który potwierdziłby zgon mężczyzny, służby nie wiedzą, co zrobić z ciałem, które […]

Ruszył 29. finał WOŚP. Koncerty, licytacje, wolontariusze na ulicach

Od samego rana trwa 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miast kwestują już wolontariusze wyposażeni w specjalnie oznaczone puszki. Ze względu na liczne obostrzenia pandemiczne, tegoroczny finał będzie inny, niż zwykle. Wszystkie koncerty muzyczne, licytacje i aukcje przeniosły się do sieci.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.