×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

KGHM przygotowany na czwartą falę pandemii. Mają sprawdzone procedury

Spółka KGHM nie obawia się czwartej fali pandemii. – W tym najtrudniejszym czasie pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie przetrwać najcięższe chwile zachowując ciąg produkcyjny, dzięki wysiłkowi całej załogi. Obserwujemy oczywiście sytuację pandemiczną i będziemy reagować – zapowiada prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński.

Spółce KGHM udało się przejść przez trudny okres pandemii suchą stopą. Wprowadzone działania mające ograniczyć skalę zachorowań na koronawirusa wśród załogi, przyniosły spodziewany efekt. Polskiej Miedzi udało się nie tylko zachować procesy technologiczne i ciąg produkcyjny w oddziałach górniczych, hutniczych i ZWR-ach, ale osiągnąć rekordowe wyniki finansowe.

Teraz jesteśmy przed czwartą falą epidemii. Czy znów grozi nam lockdown? Wszystko zależy od statystyk i decyzji rządu. Spółka KGHM jest spokojna o przyszłość.

-Jeśli chodzi o COVID, to mamy dobre doświadczenia z 2020 roku, mamy procedury, które zadziałały i sposób organizacji pracy, który się powiódł i w zależności od nasilenia czwartej fali będziemy podejmować kolejne kroki, które wcześniej podejmowaliśmy w przypadku większej skali zachorowań. Widzimy też, że duża część naszej załogi się zaszczepiła i pracujemy nadal nad tym, by zachęcać jeszcze tych, którzy tego nie zrobili. Oczywiście zachęcamy, nie zmuszamy – podkreśla prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński.

Według danych resortu zdrowia, w ciągu ostatniej doby, w całym kraju odnotowano ponad pół tysiąca nowych zakażeń. Na Dolnym Śląsku zachorowało 37 osób.

 

Wybrane dla Ciebie

Spadek liczby zakażeń koronawirusem po dniach wolnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 2 950 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju. W ciągu ostatniej doby nie odnotowano przypadków śmiertelnych wśród zakażonych pacjentów, a 3 039 osób pokonało wirusa.

Kolejne zakażenia koronawirusem w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 5 706 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. W ciągu ostatniej doby zmarło 59 osób. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną zgonu 10 osób.

63 nowe zakażenia COVID-19 w zagłębiu miedziowym

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 5592 nowych przypadkach zakażenia w całym kraju. To już drugi dzień z tak wysokim wynikiem.

Minister zdrowia w Legnicy. Mamy do czynienia z eksplozją pandemii

Podczas wizyty w Legnicy, minister Adam Niedzielski, odniósł się do rekordowego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 komentując, że mamy już do czynienia z eksplozją czwartej fali pandemii. Rząd na razie nie planuje powrotu do całkowitego lockdownu, ale uważnie przygląda się sytuacji i zachęca do szczepień.

Dwie osoby nie żyją. Kolejne zakażenia w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 3931 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. W ciągu ostatniej doby wirusa pokonało 1615 osób. Niestety w tym samym czasie zmarło 64 osoby zmarły. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną zgonu 15 z nich.

KGHM szuka ludzi do pracy! Sprawdźcie ogłoszenia

Polska Miedź prowadzi rekrutację do pracy. Publikujemy najnowsze ogłoszenia. Sprawdźcie jakie potencjalny pracodawca ma wymagania.