×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

KGHM zaciąga kredyt na pokrycie kosztów bieżącej działalności

Spółka KGHM zaciągnie gigantyczny kredyt na pokrycie bieżących wydatków w działalności firmy. Chodzi o 450 milionów dolarów, tj. 1,8 miliarda złotych. Zgodę na zaciągnięcie kredytu wydał już zarząd Polskiej Miedzi a do podpisania umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego ma dojść w terminie do 26 lutego. 

Jak czytamy w raporcie: „Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. w dniu 7 lutego wydał zgodę na zawarcie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowy niezabezpieczonego kredytu obrotowego w kwocie 450 mln USD na okres finansowania do 60 miesięcy, z możliwością wydłużenia o kolejne 24 miesiące”.

Kredyt zostanie przekształcony w nieodnawialny, spłacany w czterech równych półrocznych ratach kapitałowych (chyba że nastąpi jego przedłużenie na warunkach opisanych poniżej). Każda spłata raty kapitałowej będzie pomniejszała kwotę kredytu aż do jego całkowitej spłaty. Dodatkowo kredyt posiada dwie opcje przedłużenia okresu udostępnienia w formie odnawialnej linii kredytowej: pierwsza opcja przedłużenia o kolejne 24 miesiące składana na wniosek spółki po upływie 30 miesięcy i druga – przedłużenia o kolejne 24 miesiące po upływie 54 miesięcy.

„Środki finansowe pozyskane z kredytu zostaną przeznaczone na sfinansowanie ogólnych celów korporacyjnych”, co oznacza, że pieniądze zostaną spożytkowania na bieżącą działalność firmy. Umowa z Bankiem zostanie podpisana w nieprzekraczalnym terminie do 26 lutego.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.