×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Świetne wyniki produkcyjne i finansowe Grupy KGHM za I kwartał 2022r.

Władze KGHM mają powody do satysfakcji. Zarząd ogłosił właśnie raport z wyników finansowych i produkcyjnych za I kwartał 2022r. Jest się czym chwalić, bo miedziowa spółka osiągnęła najwyższą historycznie wartość EBITDA i rewelacyjny poziom przychodów całej Grupy KGHM.

Miedziowy gigant nie zwalnia tempa. Po ostatnich rekordowych wynikach finansowych i produkcyjnych osiągniętych w ubiegłym roku, spółka znów może pochwalić się znakomitymi notowaniami. Zarząd przedstawił właśnie wyniki osiągnięte za I kwartał tego roku.

EBITDA w Grupie Kapitałowej, w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, wzrosła 20 proc. i wyniosła 3 133 mln zł. Przychody spółki sięgnęły 8 993 mln zł, tj. o 33 procent więcej w odniesieniu do I kwartału 2021r. Produkcja miedzi płatnej w Grupie była wyższa o 4 procent i wyniosła 193 tys. ton. Na taki wynik wpływ miały m.in. większa dostępność wsadów obcych i dyspozycyjność ciągów technologicznych w KGHM oraz wyższy uzysk i przerób miedzi w chilijskiej kopalni Sierra Gorda. Przy tej okazji warto zauważyć, że w Sierra Gorda, KGHM osiąga już wyższe przychody ze sprzedaży miedzi związane ze wzrostem notowań oraz wyższym wolumenem sprzedaży.

-Robimy swoje! Najwyższa historycznie kwartalna EBITDA, świetne przychody, wysoki zysk netto, produkcja miedzi i srebra w górę. Tak zamykamy pierwszy kwartał! Dziękuję całej Załodze KGHM! – napisał w social mediach prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Spółka nie zwalnia tempa w realizacji swoich planów związanych z tzw. zieloną energią. KGHM zamierza kontynuować działania, które mają na celu zwiększyć produkcję energii z własnych źródeł. Kluczowe tutaj będą projekty skupiające się na energetyce jądrowej, wiatrowej i technologii wodorowych. Przypomnijmy, że Polska Miedź przystępuje do budowy SMR-ów, tj. małych reaktorów atomowych. Pierwsza elektrownia ma powstać w 2029r.

 

Wybrane dla Ciebie

Relacje Inwestorskie KGHM najlepsze w komunikacji spółek z rynkiem

W badaniu poziomu komunikacji spółek Skarbu Państwa z rynkiem inwestorów indywidualnych, Departament Relacji Inwestorskich KGHM zdobył pierwszą nagrodę. Ranking przygotowały wspólnie Izba Domów Maklerskich oraz ogólnopolski dziennik giełdowy Parkiet.

Wielki rodzinny festyn KGHM. Animacje, konkursy, pokazy akrobatyczne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, na terenach zielonych przed stadionem Zagłębia Lubin, zorganizowano wielki rodzinny piknik. Były konkursy i zabawy z nagrodami, popisy akrobatyczne, warsztaty dla rodziców, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Muzyczna eksplozja w Legnicy. Hutniczy koncert przyciągnął tłumy

To był niesamowity wieczór w Legnicy. Na zakończenie centralnych uroczystości związanych z Dniem Hutnika, KGHM zaprosiła wszystkich mieszkańców miasta na dwugodzinny koncert. Na scenie w rynku wystąpili m.in. Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek. Artystom towarzyszyła orkiestra Dziubek Band.

Stacja „karczma piwna”. W górę wznieśmy dzbany…

Ponad dwa lata czekali na tę okazję. Wreszcie. Zwieńczeniem hutniczych, centralnych uroczystości była tradycyjna karczma piwna. Hutnicy i zaproszeni goście bawili się w klimatach… kolei. Biesiada odbyła się w hali RCS w Lubinie.

Centralna akademia hutnicza – życzenia, podziękowania, wyróżnienia

W Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyła się dziś centralna akademia z okazji Dnia Hutnika. Podczas uroczystości kilkadziesiąt osób zostało odznaczonych państwowymi odznaczeniami i zakładowymi wyróżnieniami.

Hutnicza pobudka. Orkiestra i mażoretki na dziedzińcu Centrali KGHM

Od porannej pobudki hutniczej rozpoczęły się dzisiaj centralne uroczystości Dni Hutnika organizowane przez spółkę KGHM. Prezesów Polskiej Miedzi odwiedziła Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów, której towarzyszyły mażoretki.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.