×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Wielki piknik wojskowy w Legnicy. Strefa KGHM obok czołgów i haubic

Piknik wojskowy w Legnicy, który zorganizowano z okazji 30. rocznicy wyprowadzenia z Polski wojsk radzieckich spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i przyjezdnych. W rynku, obok czołgów, moździerzy i haubic, swoją strefę miała spółka KGHM.

W specjalnym namiocie w rynku prezentowała się Huta Miedzi Legnica, która w tym roku świętuje jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Była grupa rekonstrukcyjna złożona z pracowników huty, która demonstrowała sprzęt wojskowy opowiadając przy tym historie z czasów II wojny światowej.

W pikniku wzięli udział przedstawiciele zarządu Polskiej Miedzi z prezesem Tomaszem Zdzikotem na czele. Szef KGHM wraz z zarządem uczestniczył w porannym apelu wojskowym oddając hołd ofiarom agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939r.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!