×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Wrzuć piątaka dla dzieciaka. Pączek ze szlachetnym nadzieniem

8 lutego przypada Tłusty Czwartek. Z tej okazji na słodkości zapraszają wolontariusze KGHM, którzy jak co roku organizują akcję charytatywną „Pączek ze szlachetnym nadzieniem”. Dzięki pieniądzom zebranym ze sprzedaży pączków, uda się pomóc dwóm chorym dziewczynkom – dzieciom pracowników oddziałów górniczych Polskiej Miedzi.

Tłusty Czwartek to czas na wielkie zajadanie się pączkami, faworkami i innymi wysokokalorycznymi słodkościami. Każdego roku, z okazji tego wyjątkowego dnia, wolontariusze spółki KGHM organizują akcję charytatywną. Hasłem w tym roku jest: „Wrzuć co najmniej piątaka dla miedziowego dzieciaka”.

-Dzięki tej akcji wesprzemy dzieci pracowników miedziowej spółki. W tym roku pomagamy Emilii Szkolarz, dwuletniej córce pracownika kopalni ZG Polkowice-Sieroszowice, cierpiącej na wadę serca, agenezję lewej nerki, niedorozwój kciuka w prawej ręce i mózgowe porażenie dziecięce. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację i specjalistyczne konsultacje. Chcemy wesprzeć także Hanię Myśko, 7-letnią córkę pracownika ZG Lubin, cierpiąca na zespół Crouzona, dyzostozę twarzowoczaszkową, niewydolność oddechową Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację, zajęcia z logopedą, neurologopedą, zajęcia z logorytmiki oraz długie etapowe leczenie operacyjne i wizyty u specjalistów – tłumaczy Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Celem akcji charytatywnej „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem” jest pomoc tym pracownikom KGHM oraz członkom ich rodzin, którzy są w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia np. w leczeniu lub rehabilitacji. Dlatego w Tłusty Czwartek, we wszystkich oddziałach KGHM: w kopalniach, hutach, ZWR-ach, COPI i Zakładzie Hydrologicznym, prowadzona będzie sprzedaż pączków przez wolontariuszy firmy.

 
pączek1
KGHM_paczek-ze-szlachetnym-nadzieniem_na-www_1200x670px

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.