×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Znamy kandydatów do Rady Nadzorczej KGHM z wyboru załogi

Siedmiu kandydatów powalczy o stanowiska członków Rady Nadzorczej spółki KGHM wybieranych z ramienia załogi polskiej miedzi. Trzech to kandydaci miedziowej Solidarności, dwóch wystawia Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego, a po jednym kandydacie mają: Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Polskiej Miedzi oraz Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Dołowych.

Dzisiaj zakończyła się procedura rejestracji wszystkich kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat członka Rady Nadzorczej spółki KGHM wybieranych z ramienia załogi polskiej miedzi.

W kolejności alfabetycznej przedstawiamy wszystkich kandydatów. Są nimi:

Czyczerski Józef – przewodniczący NSZZ Solidarność przy ZG Rudna;

Darowski Przemysław – szef NSZZ Solidarność przy Pol-Miedź Trans;

Hajdacki Leszek – przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Polskiej Miedzi;

Młynarczyk Jan – przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź S.A.

Skwarek Dariusz – szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego w spółce KGHM ZANAM;

Szarek Bogusław – lider NSZZ Solidarność w ZG Polkowice – Sieroszowice;

Zbrzyzny Ryszard – przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego;

Jak widać, największą liczbę kandydatów wystawiła miedziowa Solidarność. Czyczerski, Szarek i Darowski obecnie zasiadają w RN KGHM. Dwóch kandydatów ma ZZPPM, którego szefem od lat jest były wieloletni poseł SLD, Ryszard Zbrzyzny, który zresztą po raz kolejny też kandyduje.

Kandydatem Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Polskiej Miedzi jest natomiast Leszek Hajdacki – lider tej organizacji, a kolejny z kandydatów: Jan Młynarczyk, reprezentuje Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w O/ZG Polkowice – Sieroszowice.

Wybory członków do RN KGHM z ramienia załogi odbędą się 28 i 29 kwietnia. Głosować będą mogli nie tylko pracownicy KGHM, ale także wszystkich spółek Grupy.

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Sport

Święta wojna z Lublinem i koronacja mistrzyń Polski. Wszyscy na halę!

22 maja 2024 roku to kolejna data, która zapisze się złotymi zgłoskami w historii lubińskiego szczypiorniaka. Tego dnia zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin – po raz czwarty z rzędu a piaty w historii – odbiorą złote medale mistrzostw Polski. Wstęp na halę RCS będzie darmowy, więc zapraszamy do kibicowania.

Na sygnale

Przecierali oczy ze zdumienia. To auto nie powinno wyjechać na drogę

Mandat w wysokości 1 tysiąca złotych i 20 punktów karnych „zarobił” 44-latek, który prowadził busa, który na drodze w ogóle nie powinien się znaleźć. Uwagę mundurowych patrolujących lubińskie ulice zwróciły koła samochodu – przednie niemal nie miały powietrza, a tylne koło było niedokręcone i źle przymocowane.

Rozmaitości

Oficjalne pożegnanie Jarosława Bako. Bramkarska legenda odchodzi

Jarosław Bako, były legendarny golkiper a później trener bramkarzy KGHM Zagłębia Lubin żegna się z miedziowym klubem. Wczoraj, przed pierwszym gwizdkiem meczu z ŁKS Łódź, został oficjalnie pożegnany przez władze klubu. Pamiątkowy canvas wręczył mu dyrektor sportowy, Piotr Burlikowski.