×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Związek Pracodawców podsumował działalność. Nowe cele i wyzwania

W reprezentacyjnej sali im. Jana Wyżykowskiego odbyło się walne zgromadzenie Związku Pracodawców Polska Miedź. Członkowie zgromadzenia udzielili zarządowi absolutorium z działalności i wybrali nowy skład Rady Związku. Będzie ona nadal pracować pod przewodnictwem Marcina Chludzińskiego, prezesa spółki KGHM Polska Miedź S.A. Szefem związku postanie Beata Staszków.

Zgromadzenie Ogólne udzieliło zarządowi absolutorium i wybrało nowy skład na trzecią kadencję. Na czele Związku Pracodawców nadal stać będzie Beata Staszków. Na stanowiska wiceprezesów powołano Pawła Ernsta i Piotra Karwana, radnego sejmiku województwa dolnośląskiego.

-Różnorodność jest naszą siłą. Synergia wiedzy i doświadczeń wielu rodzajów organizacji, od globalnych koncernów takich jak KGHM poprzez duże firmy prowadzące międzynarodową działalność, po mniejsze, czasami rodzinne przedsiębiorstwa daje niebywałe efekty. W Związku pracodawcy znajdują przestrzeń do współpracy i możliwość nawiązywania wartościowych relacji biznesowych. Każda z firm członkowskich może liczyć na pełny dostęp do szerokiej oferty wsparcia biznesu, szacunek, życzliwość i zainteresowanie – podkreśla Beata Staszków, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Związek Pracodawców Polska Miedź mocno współpracuje ze środowiskiem biznesu. Dość powiedzieć, że najważniejszym i głównym partnerem jest spółka KGHM Polska Miedź S.A. Do swoich działań, Związek bardzo często i chętnie zaprasza także lokalne samorządy.

-Jesteśmy przekonani, że drzemie w tym obszarze ogromny i niewykorzystany jeszcze do końca potencjał. Wszystkie siły, które mają wpływ na rozwój gospodarki, powinny w pierwszej kolejności myśleć lokalnie. Nazywam to patriotyzmem gospodarczym. Poczujmy się w obowiązku wzajemnie o siebie dbać, wspierać się, realizować wspólne przedsięwzięcia i projekty, kupować lokalne produkty. Tworzenie płaszczyzn długofalowej współpracy przedsiębiorców i samorządowców jest jedną z idei Związku Pracodawców Polska Miedź. Jako radny Sejmiku Dolnośląskiego pomagam te dwa światy łączyć – zaznacza Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Związek Pracodawców Polska Miedź zrzesza blisko 120 firm i przedsiębiorstw z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Członkami związku są także spółki Grupy KGHM, lokalne samorządy, wyższe uczelnie, małe i średnie firmy z różnych branż. W swojej działalności Związek skupia się na organizowaniu szkoleń, konferencji dla biznesu i samorządów, seminariów i warsztatów. To jedna z najprężniej działających organizacji  pracodawców w Polsce.

 
2
3
4
5
6
7
8

Wybrane dla Ciebie

Najlepsze praktyki w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie załogi

Spółka KGHM, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa w Lubinie organizują wspólnie seminarium poświęcone ochronie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników w przemyśle miedziowym. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął dr inż. Adam Mirek, prezes Wyższego Urzędu Górniczego.

Wielka gala z okazji 25-lecia Związku Pracodawców Polska Miedź

Wyjątkową oprawę miała gala 25-lecia Związku Pracodawców Polska Miedź. Honorowym gościem uroczystości był prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński. Listy gratulacyjne nadesłała m.in. wiceminister edukacji, Marzena Machałek. Z okazji dostojnego jubileuszu, prezes ZPPM, Beata Staszków, wręczyła cztery statuetki „Asy 25-lecia” wyróżniającym się pracodawcom.

Ekipa Huty Miedzi Głogów triumfatorem turnieju Związku Pracodawców

Jubileuszowy turniej piłkarski o puchar Związku Pracodawców Polska Miedź przeszedł do historii. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, ponad 20 ekip rywalizowało na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Zacięte i emocjonujące mecze, pojedynki VIP-ów, efektowne bramki, a przede wszystkim dobra zabawa i wspaniałe humory – tak w największym skrócie można opisać cały turniej.

Jubileuszowy turniej o puchar Związku Pracodawców

W najbliższą sobotę, 4 września, na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Turnieju Piłkarskiego o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź.

Inauguracja Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0

Co zyskują firmy na wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych? Z których funduszy można sfinansować zmiany technologiczne? Jakie mechanizmy wspierają transformację firm? Dlaczego wiedza jest dziś kluczowym czynnikiem budowania przewagi konkurencyjnej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy podczas Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0. Pierwsze z cyklu ośmiu spotkań zaplanowano już 24 marca.

Sport

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.