×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Amator rowerów zatrzymany w Chojnowie

Chojnowscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów. Łupem 30-latka padło osiem wartościowych jednośladów. Poszkodowani wycenili swoje straty łącznie na prawie 14 tys. zł. Sprawca stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie do chojnowskich policjantów zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieży rowerów z piwnic. Sprawą od początku zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsca, w których doszło do kradzieży, zabezpieczyli monitoring oraz przeprowadzili czynności operacyjne.

– Wnikliwa analiza zgromadzonych materiałów wkrótce przyniosła pożądane efekty. Policjanci wytypowali i zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania i zabór jednośladów. W toku zebranego materiału dowodowego, śledczy udowodnili wielbicielowi cudzego mienia kradzież ośmiu rowerów. Wartość strat, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem mieszkaniec Chojnowa, szacuje się na kwotę blisko 14 tysięcy złotych – mówi podkom. Jagoda Ekiert, rzeczniczka legnickiej policji.

Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Wybrane dla Ciebie

Wyjątkowy i poruszający koncert muzyki sakralnej w Chojnowie

To było niesamowite wydarzenie muzyczne. W niedzielę w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie zorganizowano II koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych. Patronat nad całym przedsięwzięciem objął powiat legnicki.

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

Boże Ciało w Legnicy. Liczne patrole na drogach

Mundurowi przestrzegają przed utrudnieniami na drogach w związku z procesjami zaplanowanymi w Legnicy z okazji Bożego Ciała. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach. Jak informują policjanci w kilku miejscach wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. – Prosimy kierowców oraz pieszych o szczególną ostrożność i stosowanie się w pierwszej kolejności do poleceń policjantów. Do niedzieli […]

Legniczanka padła ofiarą złodziejki. Straciła biżuterię

Policjanci z Legnicy przestrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy pod pretekstem sprzedaży różnych przedmiotów wchodzą do mieszkań i okradają ich lokatorów. Tak właśnie było w przypadku legniczanki.

Tragedia na drodze pod Chocianowem. Nie żyje kierowca fiata seicento

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej Chocianów – Chojnów. Kierowca fiata seicento wychodząc z łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z jezdni i z całym impetem uderzyło w drzewo. Niestety mimo wysiłków lekarzy, 41-letni mężczyzna zmarł w legnickim szpitalu. Był mieszkańcem Polkowic.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.