×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Zatrzymali poszukiwanego, a przy nim znaleźli broń i narkotyki

Ponad 2 kilogramy narkotyków,  zatrzymany mężczyzna, przy którym znaleziono nielegalną broń palną, amunicję i ponad 100 tysięcy złotych w gotówce. 41-latek jest już za kratkami. Decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

 

Legniccy policjanci pracowali nad sprawą poszukiwanego do odbycia kary mężczyzny. Kiedy z dużym prawdopodobieństwem ustalili gdzie ten może przebywać postanowili go zatrzymać. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widząc mundurowych pod swoimi drzwiami.

– Podczas przeszukania 41-latka policjanci znaleźli przy nim kilkanaście działek substancji skrystalizowanej koloru białego oraz 3 sztuki amunicji – powiedziała Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej komendy. – W trakcie dalszych czynności policjanci w pomieszczeniach gospodarczych oraz w miejscu zamieszkania znaleźli dwie sztuki broni najprawdopodobniej palnej oraz amunicję na którą zatrzymany nie posiadał wymaganego pozwolenia.

Na tym jednak nie koniec. W czasie dalszego przeszukiwania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli ponad 0,5 kg metamfetaminy, ponad 1,5 kg marihuany, blisko 1000 sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę. Oprócz tego znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 tysięcy złotych w gotówce.

– 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy, Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka..

 
414-209696
414-209695
414-209694

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.