×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Wraca polkowicka „Szprycha”. Startuje druga edycja miejskiego roweru

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, do Polkowic powraca „Szprycha”, czyli wypożyczalnia miejskich rowerów. O szczegółach rozpoczęcia drugiej edycji „Szprychy” dowiemy się w piątkowe popołudnie podczas zaplanowanego w rynku briefingu prasowego. Zgodnie z założeniami, stacje, w których będzie można wypożyczać miejskie rowery działać będzie do listopada.

Niektóre samorządy, jak choćby Legnica, zrezygnowały w tym roku z obsługi miejskiego roweru. Inne, jak Polkowice, powracają do tej inicjatywy.

– Wracamy do polkowickich „szprych”, systemu roweru miejskiego. Na ulice miasta trafi 100 rowerów miejskich, w tym część dla rowerzystów z rodzinami. Będą też dwadzieścia dwie stacje. Tak więc system roweru miejskiego powiększy się praktycznie dwukrotnie. Bardzo się z tego cieszę, gdyż cieszył się on ogromną popularnością dwa lata temu, kiedy startowaliśmy. Przypomnę, że wówczas na 50 rowerach przejechano ponad 40 tysięcy kilometrów. Liczby te wskazują na to, że system roweru miejskiego spełnił potrzeby i oczekiwania mieszkańców – mówił w kwietniu burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Pierwszy sezon Polkowickiego Roweru Miejskiego „Szprychy” ruszył w czerwcu 2019r. Funkcjonowało wtedy 9 stacji wypożyczenia jednośladów. Z oferty tej skorzystało ponad 1700 osób.

 

Wybrane dla Ciebie

Dzień bez Samochodu. Przesiądźmy się z czterech na dwa kółka

Dziś przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, każdy interesant, który pojawi się dziś w starostwie powiatowym w Polkowicach każdym innym środkiem lokomocji, niż samochód, otrzyma od pracowników drobny upominek. 

Zdemontował rower miejski na części

Ścinawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru miejskiego. 29-latek zdemontował jednoślad i prawdopodobnie zamierzał sprzedać części. Magistrat wycenił straty na półtora tysiąca złotych. Złodziejowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Licznik bije w zawrotnym tempie. Wielki sukces polkowickiej Szprychy

Kolejna edycja Polkowickiej Szprychy okazała się wielkim sukcesem. Wystarczyły dwa miesiące, a na liczniku miejskiego roweru wybiło już blisko 50 tysięcy kilometrów. To istny rekord, który udowadnia, że uruchomienie stacji miejskiego roweru było strzałem w dziesiątkę.

RoweLOVE Polkowice, czyli druga edycja miejskiej „Szprychy”

„Polkowicka Szprycha” wystartowała. Po roku przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa, mieszkańcy Polkowic i powiatu oraz turyści mogą już korzystać z roweru miejskiego. W tym roku do dyspozycji miłośników i amatorów jazdy na dwóch kółkach, jest sto rowerów, które zaparkowane są na 22 stacjach rozlokowanych na terenie całego miasta.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.