×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Dzień bez Samochodu. Przesiądźmy się z czterech na dwa kółka

Dziś przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, każdy interesant, który pojawi się dziś w starostwie powiatowym w Polkowicach każdym innym środkiem lokomocji, niż samochód, otrzyma od pracowników drobny upominek. 

Zachęcamy dzisiaj bardzo gorąco wszystkich użytkowników pojazdów, by przesiedli się z czterech na dwa kółka. Pogoda za oknem dopisuje, więc warto spędzić ten dzień na rowerze, hulajnodze. Choćby nawet po południu zabrać całą rodzinę rowerami do lasu na grzyby.

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, każdy, kto pojawi się dzisiaj w starostwie powiatowym w Polkowicach bez samochodu, może liczyć na skromny podarunek. Upominki będą czekać w wydziale promocji. Przypominamy również o tym, że w najbliższą sobotę, 24 września, punktualnie o godz. 14. z lubińskiego rynku wyruszy doroczny Zwykły Niezwykły Rajd Rowerowy ulicami miasta.

Tymczasem do końca października można jeszcze skorzystać z usługi Polkowickiej Szprychy – miejskiej wypożyczalni rowerów. Na terenie miasta są 24 stacje dokujące, na których za pomocą specjalnej aplikacji w swoim telefonie można wypożyczyć rower.

-Serdecznie zachęcam do korzystania z roweru miejskiego jako alternatywnej, ekologicznej i prozdrowotnej formy transportu miejskiego. Dzięki ograniczeniu korzystania z samochodów i podróżowaniu elektrycznymi autobusami miejskimi czy rowerem, przyczyniamy się do poprawy powietrza którym oddychamy, czynimy Polkowice jeszcze bardziej zielonym i zdrowym miejscem do mieszkania – przypomina burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

W latach 2019-2021 polkowiczanie przejechali rowerem miejskim blisko 96,5 tys. km. System operatora zanotował w tym czasie prawie 41 tys. przejazdów.

 
bez samochodu

Wybrane dla Ciebie

Znów przejadą na rowerach przez Lubin

Już 25 września zapraszamy mieszkańców Lubina na wspólne świętowanie dnia bez samochodu. Tradycyjnie spotykamy się w Rynku i zabieramy rowery!

Zdemontował rower miejski na części

Ścinawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru miejskiego. 29-latek zdemontował jednoślad i prawdopodobnie zamierzał sprzedać części. Magistrat wycenił straty na półtora tysiąca złotych. Złodziejowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Licznik bije w zawrotnym tempie. Wielki sukces polkowickiej Szprychy

Kolejna edycja Polkowickiej Szprychy okazała się wielkim sukcesem. Wystarczyły dwa miesiące, a na liczniku miejskiego roweru wybiło już blisko 50 tysięcy kilometrów. To istny rekord, który udowadnia, że uruchomienie stacji miejskiego roweru było strzałem w dziesiątkę.

RoweLOVE Polkowice, czyli druga edycja miejskiej „Szprychy”

„Polkowicka Szprycha” wystartowała. Po roku przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa, mieszkańcy Polkowic i powiatu oraz turyści mogą już korzystać z roweru miejskiego. W tym roku do dyspozycji miłośników i amatorów jazdy na dwóch kółkach, jest sto rowerów, które zaparkowane są na 22 stacjach rozlokowanych na terenie całego miasta.

Wraca polkowicka „Szprycha”. Startuje druga edycja miejskiego roweru

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, do Polkowic powraca „Szprycha”, czyli wypożyczalnia miejskich rowerów. O szczegółach rozpoczęcia drugiej edycji „Szprychy” dowiemy się w piątkowe popołudnie podczas zaplanowanego w rynku briefingu prasowego. Zgodnie z założeniami, stacje, w których będzie można wypożyczać miejskie rowery działać będzie do listopada.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.