×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Kierowcy, noga z gazu!

Od samego rana na drogach powiatu legnickiego trwa policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolują prędkość kierujących i zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla wszystkich, którzy łamią przepisy.

Policyjne patrole widać nie tylko w samej Legnicy, ale także przy drogach wylotowych z miasta. Najwięcej kontroli należy spodziewać się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych wykroczeń i zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze drogówki nie tylko mierzą prędkość, ale sprawdzają także obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa i posiadanie fotelika dziecięcego.

– Od początku roku w powiecie legnickim uprawnienia do kierowania pojazdami straciło 196 kierujących, za jazdę na obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Po raz kolejny apelujemy, aby zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych – przestrzega podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

 

Wybrane dla Ciebie

Stracił swoje prawo jazdy za nadmierną prędkość

32 kierowców ukaranych mandatami karnymi i zatrzymane jedno prawo jazdy – taki jest bilans policyjnej akcji „Prędkość” przeprowadzonej na drogach powiatu lubińskiego.

Zdecydowanie za szybko. Posypały się mandaty za prędkość

Policjanci z lubińskiej grupy SPEED nie próżnują i niemal codziennie zatrzymują na drogach powiatu kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Tak było w ostatnim czasie. W ręce patrolu wpadło trzech piratów drogowych.

Grzybiarz zgubił się w lesie. 71-latek był wykończony i przemoczony

O tym, że w lesie można szybko i łatwo stracić orientację przekonał się jeden z grzybiarzy. Mężczyzna zgubił się lasach w pobliżu Karczowisk i nie mógł odnaleźć drogi do domu. Wyczerpany i przemoczony mężczyzna stracił już przytomność. Na szczęście pomoc nadeszła w samą porę. Pomogli mu policjanci z lubińskiej komendy.

Policyjny pościg za motocyklistą

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 66 dni pozbawienia wolności.

Uciekając przed policją, kierowca porzucił auto i skoczył do rzeki

Policjanci legnickiej drogówki ruszyli w pościg za kierowcą osobowej toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna był tak zdeterminowany, by nie wpaść w ręce stróżów prawa, że gdy porzucił auto, wskoczył do Kaczawy. Funkcjonariusze zdołali go wyciągnąć z rzeki.

4-latek zadławił się lizakiem. Policjant uratował mu życie

Niewiele brakowało, by ta historia zakończyła się tragedią pewnej rodziny z Głogowa. Matka wybrała się z 4-letnim synkiem na zakupy. W pewnym momencie chłopiec zakrztusił się jedząc lizaka. Tylko przytomność głogowskiego policjanta, który był w pobliżu, sprawiła, że malucha udało się uratować.