×
*** KGHM świętuje Dzień Hutnika. Centralne uroczystości odbyły się w Lubinie, natomiast spotkania biesiadne - w Głogowie. W przyszłą niedzielę, w legnickiej katedrze zostanie odprawiona msza święta ***

Wygrany sparing Górnika Polkowice

Piłkarze Górnika Polkowice mają już w nogach trzeci sparing. Tym razem rywalem zielono-czarnych był drugoligowiec KKS Kalisz. Podopieczni trenera Szymona Szydełko wygrali skromnie, a jedyną bramkę strzelił Mateusz Piątkowski.

Spotkanie rozegrano na boisku treningowym Górnika Polkowice. Trener Szydełko desygnował do gry dwie różne jedenastki, które zagrały po 45 minut. Spotkanie było wyrównane i dopiero w końcówce polkowiczanie bardziej „przycisnęli” rywala do muru. W 84. min. padła jedyna bramka w tym meczu. Lewą stroną boiska popędził Mazurowski, który idealnie dograł do wychodzącego Piątkowskiego. Napastnik efektownym strzałem pokonał golkipera gości.

-Obydwie połowy w naszym wykonaniu były dobre i równe. Już ten zespół zaczyna funkcjonować tak, jak powinien. Jestem zadowolony z tego sparingu. Pogoda nam trochę nie dopisała, ale warunki gry na murawie są takie same dla wszystkich, więc nie ma co narzekać. Wyglądaliśmy dzisiaj na boisku dobrze – podsumował trener Górnika Polkowice, Szymon Szydełko.

Górnik Polkowice – KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Piątkowski 84

Górnik Polkowice, I połowa: Szymański – Opałacz, Biernat, Makuch, Fryzowicz, Pałaszewski, Kozubal, Karmelita, Szuszkiewicz, Kiebzak, Krocz
II połowa: Furtak – Kucharczyk, Bojdys, Ratajczak, Purzycki, Sowiński, Radziemski, Baranowski, Mazurowski, Krakowski, Piątkowski

KKS 1925 Kalisz: (skład wyjściowy) Mateusz Górski – Przemysław Stolc, Bartosz Gęsior, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński – Adrian Łuszkiewicz, zawodnik testowany, Kamil Koczy, Michał Borecki, Daniel Kamiński – Mateusz Majewski.

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.

Transfer Piecha był strzałem w dziesiątkę. Górnik godnie pożegnał rok

Piłkarze Górnika Polkowice godnie pożegnali ten rok na boiskach eWinner 2. ligi. Zielono-czarni rozprawili się z GKS-em Jastrzębie aplikując rywalowi cztery gole nie tracąc ani jednego. Hattrickiem popisał się Arkadiusz Piech, który chyba przeżywa drugą młodość.

Na sygnale

Na kuchence obok obiadu „gotowali” metamfetaminę

Nawet 20 lat więzienia może grozić zatrzymanym przez legnickich policjantów mężczyznom. Wszyscy trafili za kratki i przed sądem będą odpowiadać za produkcję i handel narkotykami. Policjanci pracowali nad rozpracowaniem grupy od kilku miesięcy. W końcu weszli do kilku mieszkań jednocześnie. W jednym z nich narkotyki były produkowane tuż obok gotującego się obiadu dla rodziny.

Rozmaitości

Uczniowie ósmych klas rozpoczęli serię egzaminów końcowych

160 ósmoklasistów z czterech szkół podstawowych gminy Polkowice przystąpiło dziś do pierwszego poważnego egzaminu w ich życiu. Absolwenci podstawówek zmagali się dzisiaj z językiem polskim. Seria wszystkich egzaminów zakończy się 16 maja a swoje wyniki uczniowie poznają 3 lipca.