×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Dolnośląscy seniorzy mają już pieniądze na kontach

Trwa wypłata tzw. czternastek dla rencistów i emerytów. Ponad 300 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska ma już na swoich kontach pieniądze.

Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przypominają rencistom i emerytom, że nie muszą wypełniać żadnych dokumentów by otrzymać „czternastkę”.

– Przypominam, że czternasta emerytura jest przyznawana z urzędu i nie trzeba wypełniać żadnego wniosku. Dodatkowa wypłata trafia do emerytów i rencistów wraz z listopadową emeryturą a to oznacza, że do tej port dostały ją osoby, które co miesiąc mają swoje pieniądze z ZUS wypłacane 1, 5, 6 i 10 dnia miesiąca – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

W sumie na konta osób, które pobierają świadczenia wpłynie ponad 11 mld zł.

WAŻNE! Pełną kwotę, czyli 1250,88 zł brutto dostana te osoby, których renta bądź emerytura nie przekracza 2900 zł brutto. Jeśli ktoś ma wyższe świadczenie czternastka zostanie pomniejszona zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”.

 

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.