×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Będą rozmawiać o profilaktyce raka piersi

Już 7 października w Centrum Kultury Muza w Lubinie odbędzie się Konferencja inaugurująca miesiąc profilaktyki raka sutka pod hasłem „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo”.

Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie wraz z Zakładem Diagnostyki Obrazowej będące organizatorem konferencji zaprasza wszystkie mieszkanki zagłębia miedziowego, którym zdrowie nie jest obojętne. Konferencja zaplanowana na 7 października rozpocznie się o godzinie 16.

Wstęp na konferencję jest darmowy, należy tylko wcześniej odebrać bezpłatne zaproszenie w kasie CK „Muza”.

Warto wziąć udział w tym wydarzeniu, ponieważ oprócz możliwości spotkania z ciekawymi osobami zaplanowano również liczne wystąpienia i wykłady. Będzie mowa o profilaktyce, wsparciu psychologicznym w trakcie diagnozowania i walki z rakiem, żywieniu, które może wspierać proces leczenia i aktywności fizycznej.

Ale oprócz tego odbędą się również konsultacje specjalistów z różnych dziedzin, miedzy innymi żywienia i radiologii, pokaz pierwszej pomocy czy degustacje zdrowych przekąsek i słodyczy, które wpłyną pozytywnie na nasz organizm.

 
MCZ-plakat-A2-Rozowy-pazdziernik-2022-5

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.