×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Konsultacje społeczne w sprawie centrum aktywności młodzieży

W najbliższy czwartek, 15 lutego, w Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędą się konsultacje społeczne poświęcone koncepcji utworzenia Centrum Aktywności Młodzieżowej. Ma to być przyjazne miejsce dla młodych, kreatywnych osób. Centrum mieścić się będzie w lokalu przy ulicy Głogowskiej.

Konsultacje społeczne, jako jedno z najlepszych narzędzi, pozwolą poznać zdanie mieszkańców na temat powstania miejsca przyjaznego młodzieży.

– W trakcie spotkania wspólnie wykreujemy zarys funkcjonowania Centrum Aktywności Młodzieżowej, aby w przyszłości było alternatywą bezpiecznego spędzania czasu dla młodych polkowiczan – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic. – Będziemy dążyli do tego, aby stworzyć miejsce, w którym będą czuli się swobodnie i w którym będą chcieli spędzać czas – dodaje.

W tym celu zaadaptowany będzie lokal przy Głogowskiej. Centrum będzie podzielone na dwie strefy.

-Pierwsza stwarza warunki do spotkań i rozmów, druga umożliwia oglądanie filmów i zabawę. Dodatkowo zaplanowano pomieszczenie połączone z jadalnią oraz kuchnią. Założono, aby w kuchni była możliwość wspólnego przygotowywania posiłków przez uczestników świetlicy – dodaje wiceburmistrz Polkowic.

Podczas konsultacji zaprezentowana zostanie wizualizacja obiektu oraz program użytkowy poszczególnych pomieszczeń. Nowa przestrzeń ma zapewnić każdemu młodemu człowiekowi odpowiednie warunki choćby do odrabiania lekcji czy rozwijania swoich pasji według indywidualnych potrzeb. Co ciekawe, w Centrum swoje dyżury pełnić będzie też psycholog.

– Liczę na obecność i aktywność polkowiczan w tym ważnym dla wszystkich projekcie. Oddajemy głos przedstawicielom młodzieży, organizacji pozarządowych, oczekujemy na ich sugestie, a także pytania. Zależy nam na tym, aby wykreować miejsce dla młodych właśnie z udziałem młodzieży –podkreśla na koniec Krzysztof Nester.

Konsultacje społeczne odbędą się w najbliższy czwartek, 15 lutego o godz. 17. w sali A 407 Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

 
m2
m3
m4

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.