×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Nowoczesny sprzęt w polkowickiej przychodni. Wsparcie gmin

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt. Dzięki funduszom przekazanym przez władze Polkowic i gminę Grębocice, udało się doposażyć trzy gabinety stomatologiczne i jeden, w którym przeprowadzane są drobne zabiegi chirurgiczne. 

Do poradni stomatologicznej trafiły trzy nowe unity stomatologiczne, natomiast gabinet chirurgiczny został wyposażony w stoły chirurgiczne, meble i parawany.  Udział w tym przedsięwzięciu miała gmina Grębocice.

– Na wniosek pana prezesa zdecydowaliśmy się dołożyć swoją cegiełkę do przychodni, z której korzystają także nasi mieszkańcy – mówi Roman Jabłoński, wójt gminy Grębocice. – Kupiliśmy jeden z unitów stomatologicznych. Mam nadzieję, że ta współpraca nadal będzie się układała.

Cały zakupiony sprzęt kosztował ponad 300 tys. zł.

– Mamy nowe sprzęty, nowe meble medyczne – wymienia Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Nasi pacjenci są objęci opieką przez najlepszych lekarzy w okolicy, którzy mogą pracować na najlepszym sprzęcie. Jest wygodnie, jest optymalnie. Rozwijamy się, inwestujemy w nowoczesność.

Z poprawy warunków leczenia, a także pracy w przychodni zadowolony jest burmistrz Łukasz Puźniecki. Gmina Polkowice od wielu lat wspiera PCUZ, dofinansując choćby liczne programy zdrowotne, z których korzystają mieszkańcy całej gminy.

– Zdrowie mieszkańców jest dla mnie najważniejsze, co też przekłada się na czyny, czyli takie doposażenie naszej przychodni, aby funkcjonowała ona według najwyższych standardów, aby pacjent otrzymał jak najlepszą opiekę medyczną – podkreśla burmistrz Łukasz Puźniecki. – Będziemy kontynuować politykę dosprzętowiania przychodni.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
przychodnia2
przychodnia3

Wybrane dla Ciebie

Grębocice wygrały turniej wsi

Tegoroczny turniej wsi w gminie Grębocice odbył się w klimatach cygańskich. Były tabory, muzyka i tańce charakterystyczne dla tej nacji. W dorocznym turniej bezkonkurencyjna okazała się ekipa gospodarzy.

Bezpłatne badania w ramach „Białej Soboty”. Wielki sukces akcji

Pełnym sukcesem zakończyła się inauguracja „Białej Soboty” w gminie Polkowice. Mieszkańcy chętnie pojawili się w mobilnym autobusie, gdzie na miejscu mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskiej.

Podziękowania za poświęcenie w ciężkich czasach pandemii

Byli na pierwszym froncie walki z pandemią. Mieszkańcy zawsze mogli na nich liczyć. Pomagali najbardziej potrzebującym, współpracowali ze sobą, czuli też wielką odpowiedzialność. Władze Polkowic podziękowały i nagrodziły przedstawicieli wszystkich służb: medycznych, mundurowych za ich poświęcenie w okresie szczytu zachorowań na COVID-19.

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Autobus rusza w trasę

Gmina Polkowice wraz z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców miasta i całej gminy na bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Pierwsza okazja już w najbliższą sobotę, 4 czerwca.

„Bene Meritus” dla pielęgniarek PCUZ. Za profesjonalizm i sumienność

Bogumiła Piastowska oraz Izabela Staszewska, pielęgniarki z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, zostały uhonorowane prestiżowym odznaczeniem zawodowym: „Bene Meritus”. Gratulacje wyróżnionym paniom złożyli Paweł Gambal, szef placówki i Sebastian Sypko, wiceburmistrz Polkowic. 

Więcej środków na zieleń, całoroczna opieka świąteczna

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, polkowiccy radni dokonali drobnych zmian w tegorocznym budżecie. Zwiększono wydatki na utrzymanie zieleni w mieście, zabezpieczono też ciągłość nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców gminy.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.