×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Pokaż, skąd jesteś – zamelduj się! Kampania społeczna powiatu

„Pokaż, skąd jesteś – zamelduj się” – to najnowsza kampania społeczna władz powiatu polkowickiego. Urzędnicy chcą w ten sposób jeszcze bardziej zachęcić do osiedlania się na terenie powiatu polkowickiego, który ma do zaoferowania wiele atutów turystycznych, gospodarczych i kulturalnych. 

Powiat polkowicki to sześć gmin, z których każda ma do zaoferowania sporo swoich walorów. Polkowice słyną z zamożności, Gaworzyce – z niebywałej gościnności i Wzgórz Dalkowskich, Przemków to przede wszystkim park krajobrazowy i doroczne święto miodu i wina, Grębocice – mekka turystyki i wypoczynku, Radwanice – urokliwa i gospodarna, Chocianów – z przyszłością na rozwój kolejnictwa.

Powiat polkowicki od lat jest centrum gospodarczym regionu, w którym dobrze się pracuje, uczy i żyje. Sporo osób osiedla się w gminach powiatu, ale nie do końca wie, że ma realny wpływ na kolejne inwestycje. Władze powiatu chcą zmienić tę świadomość poprzez kampanię społeczną „Pokaż skąd jesteś”. Celem projektu jest zachęcenie osób tutaj osiedlających się do formalnego zameldowania w miejscu zamieszkania.

-Zależy nam na rozwoju naszych małych miast, miasteczek i wiosek. Każda zameldowana osoba ma na to wpływ, bo to kolejne inwestycje infrastrukturalne, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne czy remonty. Dlatego chcemy namówić osoby, które tu żyją, ale nie są zameldowane do zmiany tego stanu rzeczy – wyjaśnia Kamil Ciupak, starosta polkowicki, który wspólnie z wójtami i burmistrzami miast postanowił poruszyć ten ważny, społeczny temat.

Zameldowanie to nie tylko urzędowa formalność, ale przede wszystkim płynące z tego realne korzyści dla mieszkańców. Wiedzą o tym ci, którzy dzięki temu w poszczególnych gminach korzystać mogą z programów prozdrowotnych, społecznych, z dostępu do kultury czy innych profitów zarezerwowanych dla miejscowych. Przy okazji – dzięki zameldowaniu i rozliczaniu podatku dochodowego – wspierać możemy miejski budżet i lokalne inwestycje.

Warto dodać, że o podziale części środków z budżetu gmin decydują również sami mieszkańcy. Budżet obywatelski i fundusze sołeckie od lat cieszą się sporą popularnością wśród lokalnych społeczności, bo dają one możliwość współdecydowania o tym, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Kampania „Pokaż skąd jesteś” jest kolejnym etapem działań zachęcających do meldowania się w powiecie polkowickim. Formalizowanie swojej przynależności lokalnej w poszczególnych gminach to czerpanie korzyści i wspieranie dalszego rozwoju najbliższego otoczenia.

-Nasze działania kampanijne oprzemy na filmach promocyjnych oraz instruktażowych, animacjach, które w prosty sposób pokażą, jak łatwo dopełnić formalności związanych z zameldowaniem. Dodatkowo mamy bonusy dla osób, które dokonają meldunku w jednej z gmin powiatu. Rozdamy koszulki z symbolem danej gminy, który widnieje na naszym oficjalnym powiatowym logotypie. To świetna okazja, by pochwalić się naszymi gminami. Pamiętajmy, że „Powiat łączy” – puentuje Magdalena Mikołajewska, naczelnik wydziału promocji powiatu polkowickiego.

 
Plakat główny Zamelduj SIę

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.