×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Polkowice wiceliderem inwestowania. Skuteczne zarządzanie wydatkami

Pismo Samorządu „Wspólnota” po raz kolejny zorganizowało plebiscyt samorządów pod względem wydatków inwestycyjnych. W rankingu: „Liderzy inwestycji”, drugie miejsce zajęła gmina Polkowice ze średnimi wydatkami na inwestycje per capita na poziomie 2368,20 zł.

„Wspólnota” już po raz kolejny sporządziła ranking najlepiej inwestujących miast i gmin. Pierwsze miejsce zajęły łódzkie Poddębice, które w poprzedniej edycji rankingu zajmowały drugie miejsce (z wydatkami na inwestycje na poziomie 2636,37 zł na głowę mieszkańca). Drugie miejsce przypadło Polkowicom.

-Od wielu lat Polkowie stanowią ścisłą czołówkę samorządów, które najwięcej wydają na inwestycje. Bardzo się cieszę, że dzięki znakomitemu zarządzaniu finansami udaje nam się zachować wysoki poziom inwestowania, zwłaszcza w drogi i zazielenianie gminy, a tym samym zajmować wysokie lokaty w prestiżowym rankingu „Wspólnoty”. Utrzymujemy wysoki poziom inwestycji pomimo tego, że lata które były brane pod uwagę w rankingu, naznaczone były COVIDEM. To był bardzo trudny czas na inwestowanie dla wszystkich samorządów – przyznaje burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Wyniki rankingu ogłoszono podczas XX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów zorganizowanego w Katowicach. Laureaci w poszczególnych kategoriach odebrali statuetki i dyplomy podczas uroczystej gali. W imieniu władz Polkowic, nagrodę odebrała Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych.

– To wieki zaszczyt znaleźć się w takim gronie najlepszych samorządów – mówi wiceburmistrz Ewa Kowalik. – To także okazja do wspólnych rozmów, debat i spotkań, które odbywały się w ramach jubileuszowego forum samorządowego. Forum jest tez znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, pytań i odpowiedzi pomiędzy środowiskiem samorządowców, światem biznesu i przedstawicielami polskiego rządu.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
lider1
lider3

Wybrane dla Ciebie

Wysokie miejsce gminy Rudna w rankingu samorządów

Gmina Rudna zajęła wysokie czwarte miejsce w rankingu dolnośląskich samorządów wyróżniających się zrównoważonym rozwojem. Zestawienie przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Urzędem Statystycznym. 

KGHM „najważniejszą firmą dla Polski” w rankingu Rzeczpospolitej

Spółka KGHM została wyróżniona przez redakcję Rzeczpospolitej prestiżową nagrodą za „najważniejszą firmę dla Polski”. Dyplom uznania odebrał prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbyła się w strefie Rzeczpospolitej podczas trwającego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Awans Gaworzyc w rankingu zamożnych gmin

Gmina Gaworzyce ma powody do satysfakcji. W dorocznym rankingu najbogatszych samorządów w Polsce, ta malownicza gmina na Wzgórzach Dalkowskich awansowała aż o 1045 pozycji!

Ranking Wprost. KGHM znów zbiera laury za produkcję srebra

Spółka KGHM zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu tygodnika Wprost „Polscy Ambasadorzy”. Zestawienie prezentuje stu największych polskich eksporterów surowców. Miedziowa spółka zdobyła tę nagrodę za produkcję srebra.

KGHM w światowej czołówce. Wysokie miejsce w prestiżowym rankingu

Znakomite wyniki finansowe i produkcyjne za I półrocze sprawiły, że spółka KGHM Polska Miedź znalazła się na wysokim siódmym miejscu w zestawieniu największych i czołowych producentów miedzi w świecie. Ranking sporządził portal dedykowany inwestorom kitco.com.

Polkowice jak „super miasteczko”. Najzamożniejsze miasto powiatowe

Gmina Polkowice po raz kolejny znalazła się na pierwszym miejscu wśród najbogatszych miast w Polsce. – Zamożność Polkowic przekłada się nie tylko na inwestycje w infrastrukturę, ochronę zdrowia czy poprawę bezpieczeństwa. To także wizerunek miasta, które wygląda pięknie, jak nigdy dotąd – komentuje burmistrz gminy, Łukasz Puźniecki.