×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Ranking Wprost. KGHM znów zbiera laury za produkcję srebra

Spółka KGHM zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu tygodnika Wprost „Polscy Ambasadorzy”. Zestawienie prezentuje stu największych polskich eksporterów surowców. Miedziowa spółka zdobyła tę nagrodę za produkcję srebra.

Wysoka pozycja KGHM w rankingu Wprost wcale nie powinno dziwić. Miedziowa spółka jest czołowym – drugim – producentem srebra w świecie. W tym elemencie swojej działalności, osiąga rekordowe wyniki produkcji i sprzedaży. Jest największą kopalnią srebra w świecie. Dość powiedzieć, że w 2021r. Grupa Kapitałowa KGHM wyprodukowała 1 366 ton srebra.

-Przyszłość jest nie tylko z miedzi, ale i ze srebra. A to daje KGHM świetne perspektywy na długie lata. Nasze metale są niezbędne dla zielonej transformacji a transformacja jest niezbędna dla świata – mówił Marcin Chludziński, prezes KGHM po opublikowaniu raportu World Silver Survey, w którym Polska Miedź zajęła drugie miejsce w kategorii „największych producentów srebra”.

Przypomnijmy, że KGHM od wielu lat zajmuje wysoką pozycję wśród największych producentów srebra na świecie. 16 procentów przychodów miedziowego giganta pochodzi właśnie ze sprzedaży srebra, które produkowane jest w Wydziale Metali Szlachetnych Huty Miedzi Głogów.

 

Wybrane dla Ciebie

Polkowice wiceliderem inwestowania. Skuteczne zarządzanie wydatkami

Pismo Samorządu „Wspólnota” po raz kolejny zorganizowało plebiscyt samorządów pod względem wydatków inwestycyjnych. W rankingu: „Liderzy inwestycji”, drugie miejsce zajęła gmina Polkowice ze średnimi wydatkami na inwestycje per capita na poziomie 2368,20 zł.

KGHM „najważniejszą firmą dla Polski” w rankingu Rzeczpospolitej

Spółka KGHM została wyróżniona przez redakcję Rzeczpospolitej prestiżową nagrodą za „najważniejszą firmę dla Polski”. Dyplom uznania odebrał prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbyła się w strefie Rzeczpospolitej podczas trwającego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Awans Gaworzyc w rankingu zamożnych gmin

Gmina Gaworzyce ma powody do satysfakcji. W dorocznym rankingu najbogatszych samorządów w Polsce, ta malownicza gmina na Wzgórzach Dalkowskich awansowała aż o 1045 pozycji!

Hutnicza pobudka. Orkiestra i mażoretki na dziedzińcu Centrali KGHM

Od porannej pobudki hutniczej rozpoczęły się dzisiaj centralne uroczystości Dni Hutnika organizowane przez spółkę KGHM. Prezesów Polskiej Miedzi odwiedziła Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów, której towarzyszyły mażoretki.

Gąski i granulat, czyli KGHM największą kopalnią srebra w świecie

KGHM zdobył pierwszą nagrodę w prestiżowym rankingu World Silver Survey 2022 na największą kopalnię srebra w świecie. Natomiast w kategorii największych producentów srebra, Polska Miedź zajęła wysoką, drugą pozycję.

KGHM w światowej czołówce. Wysokie miejsce w prestiżowym rankingu

Znakomite wyniki finansowe i produkcyjne za I półrocze sprawiły, że spółka KGHM Polska Miedź znalazła się na wysokim siódmym miejscu w zestawieniu największych i czołowych producentów miedzi w świecie. Ranking sporządził portal dedykowany inwestorom kitco.com.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.