×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Wysoki skok zakażeń koronawirusem i zgonów wśród pacjentów

Siedmiu pacjentów z zagłębia miedziowego zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 28 380 nowych przypadkach zakażenia w kraju. To kolejny rekord czwartej fali pandemii.

Spełnia się czarny scenariusz, o którym mówili przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Ostatniej doby odnotowano 28 380 nowych zakażeń w kraju. Zmarła rekordowa liczba zakażonych pacjentów – 460 osób, z czego COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci 118 z nich.

W tym samym czasie wirusa pokonało 9 554 osoby.

W zagłębiu miedziowym odnotowano 423 nowe przypadki zakażenia. Najwięcej pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa odebrali mieszkańcy powiatu lubińskiego – 149 osób. W Legnicy zakaziło się 95 osób, w powiecie legnickim 37. W powiecie polkowickim 74 osoby, a w głogowskim 68 osób.

Niestety odnotowano siedem zgonów wśród zakażonych w naszym regionie. Zmarli to dwóch pacjentów z powiatu polkowickiego, dwóch z powiatu lubińskiego, kolejnych dwóch z powiatu legnickiego i jeden pacjent z Legnicy.

Aktualnie kwarantanną w naszym regionie objętych jest 7 041 osób.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Koronawirus zabrał sześciu chorych z naszego regionu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 19 366 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Minionej doby zmarło 504 osoby. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną zgonu 172 z nich. 21 152 osoby pokonały chorobę.

Duży spadek zakażeń koronawirusem w całym kraju

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 13 250 nowych zakażeniach COVID-19 w całym kraju. Zmarło 25 zakażonych osób. COVID był bezpośrednią przyczyną śmierci ośmiu z nich. W tym samym czasie chorobę pokonało 26 465 osób.

Spadek liczby zakażeń koronawirusem w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 13 115 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju. W tym samym czasie 23 232 osoby pokonały chorobę. Zmarło 18 zakażonych pacjentów, przy czym COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci pięciu z nich.

Ostatnia doba bez przypadków śmiertelnych wśród zakażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 20 576 w całym kraju. W ciągu doby zmarło 51 zakażonych osób. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci sześciu osób. 23 150 osób pokonało chorobę.

Obostrzenia dla osób niezaszczepionych? Czy rząd planuje jakieś kroki?

Niestety z każdym dniem przybywa zakażonych koronawirusem. Na szpitalnych oddziałach przebywają nie tylko osoby starsze i schorowane. Coraz więcej młodych pacjentów potrzebuje pomocy. Czy rządzący planują wprowadzić kolejne obostrzenia? Zapytaliśmy o to ministra Krzysztofa Kubowa.

Niechlubny rekord czwartej fali pandemii koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 28 128 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Niestety minionej doby 497 zakażonych pacjentów zmarło, COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci 120 z nich.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.