×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

ZUS zachęca do udziału w konkursie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca dzieci, młodzież i studentów do udziału w konkursie. Można wygrać cenne nagrody!

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przedstawić korzyści jakie płyną z posiadania konta bankowego, a także zachęcić swoich dziadków lub innych seniorów do założenia konta i korzystania z niego.

Zadanie na pewno nie jest łatwe, bo wielu seniorów nie umie korzystać z komputera czy smartfona, ale nauka nie jest trudna.

– Chcemy, aby pieniądze seniorów były bezpieczne a oni sami nauczyli się jak robić przelewy online lub zakupy w sieci – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Ja już od dawna zachęcam emerytów żeby zlecali nam przelewanie emerytury na konto zamiast wysyłki tradycyjnym przekazem pocztowym – dodaje.

Około 83 procent dolnośląskich seniorów już dostaje swoje emerytury i renty na konto. Pieniądze zawsze są w terminie lub nawet wcześniej. Nie trzeba pilnować listonosza i co równie ważne nie trzeba płacić za przelew.

Konkurs pod hasłem: „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku” jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych.

– Uczestnicy muszą przygotować pracę – materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Do wyboru są cztery kategorie prac w zależności od wieku i poziomu szkoły. Można je wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Są to np. plakat, komiks, film lub infografika-materiał multimedialny – wylicza rzeczniczka ZUS.

Na zgłoszenia ZUS czeka do 29 października. Termin nadsyłania prac to 10 grudnia. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.