×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Fundacja KGHM wsparła zakup pakietów ochronnych dla seniorów

Dzięki wspólnej akcji gminy Polkowice i Fundacji KGHM, do mieszkańców wsi sołeckich położonych wzdłuż zbiornika „Żelazny Most” trafiło dwa tysiące covidowych pakietów ochronnych. Maseczki, rękawice jednorazowe i saszetki z płynem dezynfekującym otrzymali m.in. uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej i członkowie Rady Seniorów.

Osoby starsze, niepełnosprawne, chorujące na inne schorzenia są najbardziej narażone na zakażenie koronawiursem. Chcąc zapewnić seniorom możliwie jak najwyższą ochronę, władze gminy Polkowice wystąpiły z wnioskiem do Fundacji KGHM o wsparcie finansowe na zakup niezbędnych środków ochrony indywidualnej. Odpowiedź z KGHM nadeszła bardzo szybko.

– KGHM od początku wpiera działania związane z walką z Covid-19. Wspieramy mieszkańców całego Dolnego Śląska, pomagamy seniorom i innym potrzebującym. Przekazujemy środki ochrony, w tym maseczki ochronne czy płyny dezynfekujące również mieszkańcom Zagłębia Miedziowego. Tak rozumiemy rolę KGHM, jako firmy odpowiedzialnej społecznie – mówi Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Dzięki wsparciu Fundacji udało się zakupić covidowe pakiety, na które składają się: maseczka, para rękawiczek i 10 sztuk saszetek z płynem odkażającym. Fundacja wydała na to ponad 21 tys. zł. Seniorom rozdano dwa tysiące takich pakietów.

– Serdecznie dziękuję za ten gest, który w czasach epidemii nabiera podwójnego znaczenia. Cieszę się, że wspólnie z Fundacją KGHM dostrzegamy te same obszary, w których możemy pomagać naszym mieszkańcom i ta pomoc przychodzi szybko i sprawnie – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Gmina Polkowice od początku wybuchu pandemii wspiera swoich mieszkańców w walce ze śmiertelnym wrogiem. Wiosną ubr. władze ufundowały 20 tysięcy maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych pojawiły się bramki do mierzenia temperatury, a służby medyczne i ratunkowe otrzymały kilkaset litrów płynów odkażających.

źródło: polkowice.eu

 
zestawy_covidowe1
zestawy_covidowe2
zestawy_covidowe3
zestawy_covidowe5

Wybrane dla Ciebie

Seniorzy przejmą władzę w mieście

Od czwartku do piątku w Polkowicach rządzić będą seniorzy. To właśnie z myślą o tej grupie społecznej, lokalne władze przygotowały szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych. Oby tylko dopisała pogoda.

Pobiegli i pomaszerowali wokół Żelaznego Mostu

Po ciężkim okresie pandemii, udało się zorganizować drugą edycję biegu i marszu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla uczestników biegu przygotowano trasy na odcinkach 21, 10 i 5 kilometrów. Pomaszerowali też nordikowcy na czele z dyrektorem Zakładu Hydrotechnicznego, wójtem Rudnej i wicestarostą polkowickim. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu spółki KGHM Polska Miedź S.A. 

Zapraszamy na II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Marsz i Bieg razem z sąsiadami Żelaznego Mostu. Pomóżmy Nataszy!

W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy do udziału w drugiej edycji Marszu i Biegu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla najlepszych zawodników czekają okolicznościowe puchary i atrakcyjne nagrody. Można jeszcze się zapisać na imprezę.

KGHM nie ma nic wspólnego ze skażeniem Odry!

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, które wskazują, że spółka KGHM może być po części odpowiedzialna za skażenie Odry. Chodzi o zrzuty szlamu poflotacyjnego ze zbiornika „Żelazny Most”. – Prowadzimy działalność zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami, jesteśmy na bieżąco monitorowani przez wyspecjalizowane służby. Woda technologiczna, która zawiera sól i inne pierwiastki nie jest groźna dla środowiska […]