×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Pobiegli i pomaszerowali wokół Żelaznego Mostu

Po ciężkim okresie pandemii, udało się zorganizować drugą edycję biegu i marszu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla uczestników biegu przygotowano trasy na odcinkach 21, 10 i 5 kilometrów. Pomaszerowali też nordikowcy na czele z dyrektorem Zakładu Hydrotechnicznego, wójtem Rudnej i wicestarostą polkowickim. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu spółki KGHM Polska Miedź S.A. 

Choć w tym samym czasie w naszym regionie organizowano kilka innych imprez biegowych, to jednak wielu miłośników biegania i maszerowania z kijkami, pojawiło się na stadionie Sparty Rudna, by wziąć udział w niecodziennym biegu. Niecodziennym, bo trasa wiodła ścieżkami wokół Żelaznego Mostu – zbiornika odpadów poflotacyjnych.

-Ogromnie cieszymy się, że po smutnym okresie epidemii, udało nam się zorganizować Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Jest to młoda impreza, bo organizowana dopiero po raz drugi, ale dopisała nam frekwencja, nie zawiedli biegacze i nordikowcy – mówił Paweł Wechta, szef stowarzyszenia „Aktywni Zagłębia Miedziowego”.

Biegaczom kibicowali przedstawiciele samorządów gmin skupionych wokół Żelaznego Mostu. Obecni byli zatem wójtowie Rudnej i Grębocic, Adrian Wołkowski oraz Roman Jabłoński i burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki. Wszystkim dopingował gospodarz – Przemysław Nowak, dyrektor Zakładu Hydrotechnicznego.

-Życzę wszystkim pozytywnych emocji i dobrego biegu. Oby wszyscy powrócili na metę bez żadnej kontuzji. Na wszystkich czekają pamiątkowe medale. Życzę powodzenia – mówił przed startem dyrektor Zakładu Hydrotechnicznego, Przemysław Nowak.

Jako pierwsi w trasę ruszyli biegacze, którzy mieli do pokonania 21 km. Silne tempo od początku narzucił Łukasz Garliński z Wielowsi w gminie Ścinawa i dla wielu nie było żadnym zaskoczeniem, że na mecie zameldował się jako pierwszy.

-Trasa dość wymagająca, czułem się momentami, jak w Szklarskiej Porębie, prawie przez 10 kilometrów – góra, dół. Pierwszy raz tutaj jestem i pobiegłem w dość nietypowym miejscu. Obiekt rzeczywiście robi wrażenie, ale generalnie nie myślałem o tym specjalnie, że w środku składowane są odpady poflotacyjne. Skupiałem się tylko i wyłącznie na biegu. Wrażenia były ogólnie bardzo dobre – powiedział na mecie szczęśliwy i zmęczony Łukasz Garliński.

Na dystansie 10 km triumfował Mateusz Szczepański z Głogowa a na 5 km najszybszy był Radosław Piasecki, także mieszkaniec Głogowa. Po biegaczach, w trasę wyruszyli miłośnicy Nordic Walking. Na starcie zauważyliśmy zaprawionych w bojach, szefa Zakładu Hydrotechnicznego, wójta Rudnej i wicestarostę powiatu polkowickiego. Cała trójka triumfalnie weszła na metę na końcu stawki, wieńcząc w ten sposób marsz z kijkami.

Na stadionie Sparty zorganizowano również pokazowy Bieg Krecika. Ścigali się ci najmłodsi i nieco starsi. Na mecie wszystkie dzieci dostały pamiątkowe medale. Chwilę potem pod czujnym okiem trenera Bogdana Grygorowicza, najmłodsi adepci nordic walking mieli okazję poćwiczyć marsz z kijkami.

II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu” zakończyła uroczysta ceremonia wręczenia okazałych pucharów i nagród dla wszystkich zawodników, którzy w swoich kategoriach zajęli miejsca na podium.

 

Wybrane dla Ciebie

Dwa śmigłowce KGHM atrakcją Muzeum Ratownictwa w Krakowie

O niecodzienne i niezwykle eksponaty wzbogaciło się Muzeum Ratownictwa w Krakowie. Do instytucji trafiły właśnie dwa śmigłowce należące do spółki KGHM. Obie maszyny jeszcze do niedawna były na wyposażeniu Zakładu Hydrotechnicznego – oddziału KGHM.

41 lat temu oddziały ZOMO spacyfikowały górników kopalni ZG Rudna

Dwa najważniejsze dla regionu zagłębia miedziowego wydarzenia ponurego okresu stanu wojennego to pacyfikacja kopalni ZG Rudna i krwawo stłumiona pokojowa manifestacja w Lubinie. Za chwilę będziemy obchodzić 41. rocznicę pacyfikacji O/ZG Rudna w Polkowicach.

Bieg schodami w górę i dół – charytatywnie dla Piotrusia

W najbliższą sobotę, 5 listopada, zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Polkowic i okolic na drugą edycję Biegu na Wiatrak Polkowicki. Cel imprezy jest szczytny, bo całkowity dochód z zapisów i licytacji zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małego Piotrusia.

Zapraszamy na II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Marsz i Bieg razem z sąsiadami Żelaznego Mostu. Pomóżmy Nataszy!

W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy do udziału w drugiej edycji Marszu i Biegu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla najlepszych zawodników czekają okolicznościowe puchary i atrakcyjne nagrody. Można jeszcze się zapisać na imprezę.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.