×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Pączek ze szlachetnym nadzieniem – ruszyła szczytna akcja KGHM

Dziś na stołach królują pączki a skoro tak, w oddziałach spółki KGHM będzie dzisiaj pachniało samymi słodkościami. Tradycyjnie w tłusty czwartek wolontariusze i pracownicy miedziowej spółki, od samego rana będą sprzedawać załodze pączki i faworki. Wszystko w szczytnym celu dla wsparcia dwójki ciężko chorych dzieciaków.

Doroczna akcja pod hasłem: „Pączek ze szlachetnym nadzieniem” zawsze przyciąga tłumy chętnych zakupu słodkich pyszności. Nie inaczej będzie zapewne i dzisiaj. Od samego rana, w oddziałach spółki KGHM oraz w siedzibie Centrali, pracownicy i wolontariusze spółki zachęcają do kupna pączków. W myśl hasła „Wrzuć co najmniej piątaka dla miedziowego dzieciaka”, załoga nie będzie szczędzić grosza.

-Dzięki tej akcji wesprzemy dzieci pracowników miedziowej spółki. W tym roku pomagamy Emilii Szkolarz, dwuletniej córce pracownika kopalni ZG Polkowice-Sieroszowice, cierpiącej na wadę serca, agenezję lewej nerki, niedorozwój kciuka w prawej ręce i mózgowe porażenie dziecięce. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację i specjalistyczne konsultacje. Chcemy wesprzeć także Hanię Myśko, 7-letnią córkę pracownika ZG Lubin, cierpiąca na zespół Crouzona, dyzostozę twarzowoczaszkową, niewydolność oddechową Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację, zajęcia z logopedą, neurologopedą, zajęcia z logorytmiki oraz długie etapowe leczenie operacyjne i wizyty u specjalistów – tłumaczy Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Celem akcji charytatywnej „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem” jest pomoc tym pracownikom KGHM oraz członkom ich rodzin, którzy są w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia np. w leczeniu lub rehabilitacji.

Dlatego, dzisiaj – w tłusty czwartek – pracowników sprzedających pączki można spotkać we wszystkich oddziałach KGHM: w kopalniach, hutach, ZWR-ach, COPI i Zakładzie Hydrologicznym.

 
pączek2

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.