×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Strażacy ochotnicy z Gwizdanowa dostaną nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Jeszcze w tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwizdanowie w gminie Rudna trafi nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Na ten cel władze gminy dostały dofinansowanie z budżetu państwa na poziomie 400 tys. zł. Promesę wójtowi gminy osobiście wręczył generał Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W wykazie planowanych zakupów samochodów ratowniczo-gaśniczych na 2022 rok, ujętych zostało kilka jednostek OSP w całym regionie zagłębia miedziowego. Jednym ze szczęśliwców jest OSP w Gwizdanowie. Promesę na zakup nowego, średniego samochodu, w imieniu strażaków z Gwizdanowa odebrał Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

– Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas niezwykle ważne. Dlatego jako gmina postanowiliśmy współfinansować zakup nowego pojazdu, aby nasi strażacy mogli dysponować jak najnowocześniejszym sprzętem – podkreślił wójt Adrian Wołkowski.

Promesę gospodarzowi gminy osobiście wręczył generał Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego PSP. Kwota w wysokości 400 tys. zł pochodzi z budżetu Komendy Głównej PSP oraz środków MSWiA. Pozostałe koszty zakupu wozu zostaną pokryte ze środków własnych jednostki i budżetu gminy Rudna.

 
gwizdaanow3
gwizdanow1

Wybrane dla Ciebie

Rozległy pożar młodnika w lasach w okolicach Szklar Górnych

Pięć zastępów PSP i OSP z powiatu lubińskiego gasiło pożar młodnika w okolicach Szklar Górnych. W akcji przeszkadzał dość silnie wiejący wiatr, stąd ogień szybko się rozprzestrzeniał. Pożar gaszono z ziemi i powietrza z wykorzystaniem dwóch dromaderów Leśnej Bazy Lotniczej w Lubinie.

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

Wiedzę pożarniczą mają w małym palcu

W remizie OSP w Radwanicach zorganizowano gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym.

Zielona akcja w Kliszowie. Posadzili dęby i lipy

Z inicjatywy Nadleśnictwa Lubin oraz sołectwa Kliszów w gminie Rudna, mieszkańcy wsi posadzili w zabytkowym parku 30 dębów oraz 20 lip. W akcji wziął udział m.in. wójt Adrian Wołkowski oraz radni gminy Sebastian Kuchar i Andrzej Górzny.

Groźny pożar w budynku po byłej mleczarni w Ścinawie

Groźny pożar warsztatu w dawnej mleczarni w Ścinawie. Doszczętnie spłonęło wnętrze, samochód osobowy i sprzęt, który tam się znajdował. W akcji gaszenia wzięło udział sześć zastępów straży pożarnej. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną wybuchu ognia.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.